08 مارس 2021
مارس 8, 2021

واکسن دوران بارداری

0 Comment

واکسن دوران بارداری

باشید و برای انجام کدام واکسن ها باید صبر کنید. اگر می خواهید باردار شوید یا از قبل باردار شده اید، احتما لاً می دانید که باید در معاینات قبل از زایمان خود به غذاهای سالم ، ورزش و خواب دقت داشته باشید. اما آیا شما با پزشک خود درباره واکسن هایی که باید قبل و در دوران بارداری تزریق کنید صحبت کرده اید؟

قطعاً باید این کار را انجام دهید و دلیل آن هم این است که بارداری ،از کودک در حال رشد شما حمایت میکند. شما به عنوان یک مادر در آینده، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری هستید.

همچنین ، برخی از بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن مانند سیاه سرفه ، می توانند برای نوزادان تازه متولد شده بسیار خطرناک باشند. اگر در معرض خطر هستید، ممکن است به واکسیناسیون بیشتر نیاز داشته باشید.

واکسنهای دیگر برای بارداری نامناسب و بعضاً ناامن تلقی می شوند.

واکسن هایی که باید قبل از بارداری دریافت کنید:

واریسلا
سرخک
اوریون و سرخچه
هپاتیت
آبله مرغان

واکسن هایی که باید در دوران بارداری دریافت کنید:

آنفلوانزا
کزاز
دیفتری و سیاه سرفه
واکسن های پنوموکوکی
واکسن هپاتیت
واکسن های مننگوکوک

واکسن هایی که همسر و خانواده شما باید دریافت کنند

واکسن هایی که همسر و خانواده شما باید دریافت کنند:

هرکسی که از کودک شما مراقبت می کند یا وقت زیادی را صرف او می کند از جمله پدربزرگ و مادربزرگ ، خواهر و برادر ، مراقبان ، پرستار کودک و مراقبت های شبانه روزی . همه آنها باید واکسن آنفلوانزا بزنند ، زیرا این ویروس بسیار شیوع دارد. همچنین سیاه سرفه بسیار مسری است و آمارها نشان می دهد که بیشتر نوزادان از یکی از اعضای خانواده دچار سیاه سرفه می شوند.