10 دسامبر 2020
دسامبر 10, 2020

لیپوساکشن گردن

0 Comment

لیپوساکشن گردن

عمل لیپوساکشن گردن به منظور برداشتن چربی اضافی از گردن انجام می شود. این جراحی ، کم تهاجمی بوده و دوره نقاهت کوتاهی دارد و نتایج طبیعی تری نسبت به سایر روش های حذف چربی از ناحیه گردن به دنبال دارد. ( فوق تخصص پلاستیک )

جراحی لیپوساکشن گردن ؛ بسته به نوع و مقدار چربی ، ممکن است تحت بیحسی موضعی همراه با تزریق داروی آرام بخش یا در مواردی تحت بیهوشی عمومی انجام گیرد ؛ این جراحی ، حدودا 30 الی 60 دقیقه به طول می انجامد.

طی جراحی لیپوساکشن گردن ؛ برش های کوچکی نزدیک به ناحیه مورد نظر ( اغلب زیر لاله گوش یا زیر چانه ) زده می شود ؛ پس از ایجاد برش ، یک تیوب نازک داخل برش گذاشته می شود تا چربی اضافی را به بیرون مکش کند ؛ در انتهای جراحی نیز محل برش ها بخیه زده می شود.

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن گردن هستند ؟

افراد در صورتی می توانند اقدام به انجام جراحی لیپوساکشن گردن نمایند که در وهله اول ، از شرایط سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و با یکی از موارد ذیل روبرو باشند :

ذخیره چربی اضافی در گردن
چین دوتایی در ناحیه زیر چانه
چربی آویزان زیر چانه

بالطبع با برداشت چربی از ناحیه گردن و زیر چانه ، گردن باریک تر و یکنواخت تر می شود ؛ لذا شاهد آن خواهیم بود که بعد از این عمل جراحی ، گردن شما صاف تر و عضلانی تر به نظر می رسد و ظاهری جوان تر را به بیننده القا می کند.

لازم به ذکر است که جراحی لیپوساکشن گردن ، نمی تواند در درمان پوست افتاده ناحیه گردن موثر واقع گردد و در چنین مواردی باید از طریق گزینه های جایگزین مانند لیفت صورت یا گردن ؛ اقدام گردد.

آیا لیپوساکشن گردن دائمی است ؟

نتایج لیپوساکشن گردن ؛ مادامی که فرد زیباجو سبک زندگی سالم را رعایت کند ، می تواند دائمی باشد.

بنابراین افرادی که این جراحی را انجام می دهند ، به منظور آن که نتایج آن تا بازه زمانی طولانی تری ماندگاری داشته باشد ؛ باید از یک رژیم غذایی سالم حاوی مقادیر زیادی از میوه و سبزیجات تبعیت کرده و همچنین به میزان کافی ورزش کنند.

 

بعد از جراحی لیپوساکشن گردن چه اتفاقی می افتد ؟

بعد از جراحی ؛ بانداژ و گن مخصوص ( فشرده ساز ) ، برای به حداقل رساندن تورم بر روی ناحیه جراح شده قرار داده می شود.

البته باید خاطر نشان نمود که تورم و کبودی ناشی از جراحی ليپوساکشن گردن ، بسیار مختصر بوده و غالبا 7 الی 10 روز  بعد از جراحی به طور کامل محو می شود.

دوره نقاهت این عمل جراحی در افراد مختلف ، بسته به شرایط فیزیکی و وسعت جراحی ؛ متفاوت خواهد بود ، اما به طور کلی عموما افرد یک هفته پس از انجام ليپوساکشن گردن ، می توانند به فعالیت های روزانه خود بپردازند.

توجه داشته باشید که برش های جراحی لیپوسکشن گردن ؛ بسیار ظریف بوده و محل آن ها با رعایت صحیح مراقبت های پس از عمل ، به مرور زمان و تقریبا طی 12 الی 18 ماه بهبود می یابد تا جایی که هیچ اثر زخمی از آن بر جای نخواهد ماند.