08 مارس 2021
مارس 8, 2021

لیفت شقیقه

0 Comment

لیفت شقیقه

لیفت شقیقه ، یک تکنیک جراحی پلاستیک برای بالا بردن بخش خارجی ابروها می باشد. این روند می تواند چین و چروک های پنجه کلاغی را صاف کرده و ناحیه اطراف شقیقه ها را محکم کند. ( لیفت شقیقه در شیراز )

جراح زیبایی گاهی لیفت شقیقه را به عنوان یک روند مستقل و گاهی در ترکیب با جراحی های دیگر مثل بلفاروپلاستی ( جراحی پلک ) انجام می دهد.
مزایای لیفت شقیقه چیست ؟

ليفت شقيقه ، تکنیکی است که می تواند تقارن در شقیقه و نواحی ابرو را بازیابی نماید. این روند به میزان قابل ملاحظه ای ، قادر به درمان خطوط پنجه کلاغی و خلق چهره ای شاداب تر و جوان تر در قسمت فوقانی صورت و ناحیه ابروها می باشد.

لیفت شقیقه
نحوه جراحی لیفت شقیقه

جراح متخصص ، ليفت شقيقه را به صورت یک روند سرپایی با بکارگیری بی حسی موضعی یا تحت بیهوشی ، انجام می دهد.

به منظور انجام این عمل جراحی ؛ در ابتدا ، یک برش کوچک در خط رویش مو و در قسمت فوقانی گوش ایجاد می شود.

از طریق این برش ، بافت پایه جابجا می شود و سپس قسمت بیرونی ابرو بالا کشیده شده و چین و چروک های پنجه کلاغی ، صاف می شوند.

در نهایت ؛ پوست اضافی برداشته خواهد شد و برش ایجاد شده ، با بخیه های کوچک بسته می شود.
نتایج لیفت شقیقه چقدر ماندگار است ؟

هرچند بدن و صورت انسان حتی بعد از جراحی نیز تحت تاثیر فرآیند طبیعی پیر شدن قرار می گیرد ، ولی توجه داشته باشید که نواحی لیفت شده در مقایسه با نواحی درمان نشده ؛ به مراتب ، جوان تر و سفت تر خواهند ماند.

از این رو باید اشاره داشت که عمل ليفت شقيقه ؛ علیرغم فرآیند طبیعی پیر شدن ، دارای یک تاثیر دائمی ( با ماندگار طولانی ) بر روی بیمار می باشد.

لیفت شقیقه
ریکاوری بعد از لیفت شقیقه چگونه است ؟

ليفت شقيقه ، یک روند حداقل تهاجمی با زمان از کار افتادگی ( دوره نقاهت ) نسبتا کوتاه می باشد.

بعد از این جراحی ؛ بخیه ها ظرف 7 روز پس از عمل برداشته می شوند ، ولی از آن جایی که بخیه ها در زیر خط رشد مو پنهان می شوند ، بیشتر بیماران می توانند قبل از برداشتن بخیه ها نیز به محل کار خود بازگردند.

کبودی و تورم پس از جراحی ليفت شقيقه ، قابل انتظار می باشد و در واقع امری بدیهی و اجتناب ناپذیر است.

جهت کمک به کاهش ورم و کبودی ناشی از عمل ، از کمپرس یخ استفاده کنید و در طول چند هفته اول بعد از جراحی ليفت شقيقه حتما در حالت طاقباز خوابیده و به کمک چند بالش ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
چه افرادی کاندید ایده آل برای جراحی لیفت شقیقه می باشند ؟

ليفت شقيقه برای آن دسته از افرادی پیشنهاد می شود که در اثر فرآیند طبیعی پیر شدن ، با ابروها یا پلک هایی افتاده مواجه شده و در نتیجه چهره آن ها ، غمگین یا نگران به نظر می رسد ؛ تا جایی که این حالت در سایر نواحی صورت آنان احساس نمی شود.

لذا عمل ليفت شقيقه ، نوعی تکنیک ایده آل برای اکثر افرادی است که با افتادگی دُم ابرو و ناحیه شقیقه روبرو هستند و به دنبال جوانسازی با یک روش حداقل تهاجمی می باشند تا به کمک آن بتوانند اختلالات ناشی از افتادگی و شل شدگی شقیقه را جبران کنند.

لیفت شقیقه
اقدامات قبل از جراحی ليفت شقيقه

مهم ترین مسئله قبل از جراحی ليفت شقيقه این است که حتما باید یک جلسه مشاوره با جراح مورد نظر خود داشته باشید و اهداف و مقاصد خود از این عمل جراحی را با ایشان در میان بگذارید.
قبل از عمل ليفت شقيقه ؛ جهت مقایسه چهره شما با تغییرات ایجاد شده بعد از جراحی ، عکس هایی از شما گرفته خواهد شد.
پزشک از شما می خواهد حداقل یک ماه قبل از جراحی ليفت شقيقه تا یک ماه پس از آن ، به منظور کاهش مشکلات و اجتناب از خطرات نکروز ( بافت مردگی ) ، سیگار کشیدن را ترک کنید.
از 15 روز قبل از جراحی ليفت شقيقه ؛ از مصرف داروهای ضد انعقاد و داروهای رقیق کننده خون ، خودداری نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی ليفت شقيقه

پزشک ، دستورالعمل های لازم در خصوص مراقبت از پانسمان و موارد دیگر را در اختیار شما قرار می دهد.

پانسمان معمولا 24 تا 48 ساعت بعد از جراحی ، برداشته می شود.
در طول هفته اول بعد از جراحی ليفت شقيقه ؛ در هنگام خواب ، برای بالا نگه داشتن سر از حداقل دو بالش استفاده کنید ؛ با این کار به کاهش تورم و کبودی ناشی از عمل کمک خواهید کرد.
پس از عمل ليفت شقيقه ؛ کبودی در اطراف پیشانی و چشم ها نمایان می شود که معمولا ظرف 7 تا 10 روز ، ناپدید خواهند شد. ( البته آثاری از آن ، به مدت 6 تا 8 هفته باقی می ماند. )
کیسه یخ ؛ از جمله روش های موثر در کاهش تورم و کبودی می باشد ؛ اگرچه باید به خاطر داشته باشید که کیسه یخ را نباید مستقیما بر روی پوست قرار ندهید و باید آن را در یک کیسه پلاستیکی و حوله بپیچید ، به طوری که خنکی ملایمی را ایجاد نماید بر روی پوست تان بگذارید.