08 مارس 2021
مارس 8, 2021

لیزر موهای زائد در تهران

0 Comment

درباره لیزر موهای زائد در تهران

لیزر موهای زائد در تهران : لیزر موهای زائد یک روند پزشکی است که از پرتوهای متمرکز نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. در طول لیزر موهای زائد ، یک لیزر پرتوهای نور را که توسط رنگدانه (ملانین) در مو جذب می شوند، ساطع می کند. ( بهترین کلینیک زیبایی در تهران )

انرژی نور به حرارت تبدیل می شود و به کیسه های لوله ای شکل داخل پوست (فولیکول های مو) که مو را تولید می کند آسیب می زند.

این آسیب دیدگی باعث توقف یا به تاخیر افتادن رشد مو می شود. چندین درمان لیزر موهای زائد برای دستیابی به نتیجه دائمی از بین رفتن مو مورد نیاز می باشد. لیزر موهای زائد موثرترین روش برای افراد دارای پوست روشن و موهای تیره می باشد ولی می توان آن را به شکلی موفقیت آمیز در تمامی انواع پوست ها مورد استفاده قرار داد.

انجام این روش برای افرادی که مبتلا به بیماری هایی همچون ام اس، ویتیلیگو، لینکن پلان و داروهای روماتویید مصرف می کنند توصیه نمی شود.

هدف از لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد با هدف کاهش موهای زائد انجام می پذیرد. نواحی رایج درمان شامل پاها، زیر بغل، بالای لب، چانه و خط بیکینی می باشد. با این تکنیک می توان تقریباً هر ناحیه ای جز پلک ها و ناحیه اطراف آن را درمان نمود. پوست های دارای تاتو برای بهره مند شدن از این درمان گزینه مناسبی به شمار نمی آیند.

رنگ مو و نوع پوست ، موفقیت در لیزر موهای زائد را تحت تاثیر قرار می دهد. اصل پایه در این درمان این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند. لیزر باید تنها به فولیکول مو آسیب بزند و به گونه ای باشد که هیچگونه آسیبی به پوست وارد نشود. بنابراین تفاوت بین رنگ مو و پوست، یعنی پوست روشن و موی تیره باعث به دست آمدن بهترین نتیجه می شود.

خطرات لیزر موهای زائد

خطرات عوارض جانبی بر حسب نوع پوست، رنگ مو، طرح درمان و هماهنگ شدن با مراقبت های قبل و بعد از درمان متغیر می باشد. رایج ترین عوارض جانبی لیزر موهای زائد شامل موارد زیر می باشند:

حساسیت پوست:

درد، قرمز شدن و تورم موقتی از عوارض جانبی و احتمالی بعد از لیزر موهای زائد هستند. هرگونه علائم یا نشانگان رایج در لیزر موهای زائد ، ظرف چند ساعت از بین رفته و ناپدید می شود.

تغییرات در رنگدانه ها:

لیزر موهای زائد گاهی باعث تیره یا روشن شدن پوست ناحیه درمان می شود. این تغییرات می تواند موقتی یا دائم باشد. روشن شدن پوست اساساً بر روی افراد دارای پوست تیره و افرادی که قبل و بعد از درمان، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب می کنند، اثر گذار می باشد.

تاول زدن، پوسته شدن، ایجاد اسکار یا تغییرات دیگر در بافت از عوارض جانبی است که احتمال وقوع آن ها بعد از لیزر موهای زائد بسیار نادر و غیر محتمل است.

چگونه برای لیزر موهای زائد آماده شویم؟

اگر شما به لیزر موهای زائد علاقمند هستید، نخست باید کلینیکی را که دارای امکانات مطلوب برای ارائه خدمات لیزر موهای زائد باشد انتخاب کنید. یک کلینیک زیبایی خوب پزشکانی را جهت ارائه خدمات به مشتریان خود گزینش می کند که دارای تبحر و مهارت کافی در خصوص اجرای روند باشند. به طور مثال اگر در تهران زندگی کرده و قصد لیزر موهای زائد در تهران را دارید باید به دقت در رابطه با یک کلینیک خوب در این زمینه و در شهر تهران تحقیق نمایید. کلینیک فرشته ، بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران با اولویت قرار دادن این فاکتور، بهترین خدمات را جهت نظارت بر پیشرفت و کیفیت درمان، در اختیار بیماران خود قرار می دهد.

قبل از لیزر موهای زائد ، جلسه ای جهت مشاوره با پزشک به منظور تعیین داوطلبی شما برای درمان و نیز انتخاب بهترین گزینه درمان برای شما از سوی پرسنل کلینیک هماهنگ می شود. در طول این جلسه موضوعات زیر مورد بررسی قرار می گیرد:

بررسی تاریخچه پزشکی شما از قبیل داروهای مصرفی، ناهنجاری های پوستی یا اسکار و روندهای قبلی لیزر موهای زائد شما
بحث درباره خطرات، مزایا و انتظارات
گرفتن عکس هایی جهت استفاده در ارزیابی های قبل و بعد و بررسی های دراز مدت
در این جلسه همچنین اطلاعات مفیدی در خصوص طرح درمان و هزینه ها از سوی پرسنل کلینیک فرشته در اختیار بیمار قرار داده می شود.
در صورتی که تحت درمان انواع تبخال ها هستید حتماً این موضوع را با پزشک مجمومه خود مطرح کنید.

همچنین دستورالعمل ها و آموزش های لازم جهت آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می شود. این دستورالعمل ها عبارتند از:

دور ماندن از نور خورشید:

قبل از درمان ، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کرده و زمانی که از منزل بیرون می روید، از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع، مثلاً SPF30  استفاده کنید.

پوست خود را روشن کنید:

از مصرف کرم هایی که باعث تیره شدن پوست می شود خودداری کنید. در صورتی که اخیراً پوست خود را برنزه یا تیره کرده باشید، پزشک شما در کلینیک فرشته ، کرم بلیچینگ را برای تان تجویز خواهد کرد.

از بکار گیری دیگر روش های زدودن مو خودداری کنید:

وکس کردن و الکترلیز می تواند باعث اختلال فولیکول مو شود؛ بنابراین حداقل 4 هفته قبل از درمان، از بکار گیری چنین روش هایی خودداری کنید.

از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید:

قبل از درمان، اغلب مصرف داروهای رقیق کننده خون از قبیل آسپرین یا داروهای ضد التهابی ممنوع می شود.

ناحیه درمان را با تیغ اصلاح کنید:

روز قبل از لیزر، ناحیه درمان را با تیغ اصلاح کنید. بدین ترتیب مو از سطح پوست زدوده می شود و سطح پوست در اثر سوختن موها دچار آسیب نمی گردد. وقتی موها را با تیغ اصلاح می کنید، سفت در زیر سطح پوست، دست نخورده باقی می ماند.

چند دوره درمان برای کسب نتیجه مطلوب مورد نیاز است؟

لیزر موهای زائد معمولاً به دو تا شش دوره درمان نیاز دارد. فاصله زمانی بین درمان ها بر حسب ناحیه درمان متغیر می باشد. در نواحی از قبیل بالای لب که مو در آن ها سریع تر رشد می کند، درمان باید هر 4 تا 8 هفته یکبار تکرار شود. در نواحی مثل کمر که رشد مو در آن ها آهسته تر است، درمان هر 12 تا 16 هفته یکبار انجام می شود.

برای هر درمان به منظور حفاظت از چشم ها در برابر پرتو لیزر، عینک های ویژه به چشم می زنید. پزشک از یک ماده بی حسی موضعی به منظور کاهش درد در طول درمان بر روی پوست شما استفاده می کند.

در طول روند لیزر چه اتفاقی می افتد؟

بر حسب نوع لیزر، یک دستگاه خنک کننده در نوک ابزار لیزر یا یک ژل خنک کننده برای محافظت از پوست شما و کاهش خطر عوارض جانبی مورد استفاده قرار می گیرد.

وقتی پزشک لیزر را فعال نمود، پرتو لیزر از میان پوست عبور کرده و به فولیکول های مو می رسد. حرارت شدید حاصل از پرتو لیزر، به فولیکول مو آسیب می زند و رشد مو را متوقف می کند.

شما احساس گرم شدن و حالت نیشگون گرفتن را در ناحیه درمان تجربه خواهید کرد ولی تاثیر ابزار خنک کننده یا ژل استعمال شده در ناحیه درمان این حس را تسکین خواهد داد.

درمان نواحی کوچک تر مثل بالای لب تنها چند دقیقه طول می کشد. درمان نواحی بزرگ تر مثل کمر، گاهی به بیش از یک ساعت زمان نیاز دارد.

بهتر است در مدت درمان با لیزر، آبرسانی به پوست انجام شود.

بعد از روند لیزر موهای زائد

شما شاهد قرمزی و تورم در چند ساعت اول بعد از لیزر موهای زائد خواهید بود.

برای کاهش درد می توانید بر روی ناحیه درمان یخ قرار بدهید. اگر بلافاصله بعد از لیزر موهای زائد ، پوست شما به درمان واکنش نشان داد، پزشک در آن ناحیه از کرم استروئید استفاده خواهد کرد.

بعد از لیزر موهای زائد و بین درمان های زمانبندی شده، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه کردن پوست به مدت 6 هفته خودداری کنید. به صورت روزانه از کرم های ضد آفتاب SPF30 استفاده کنید.

از هیچگونه اسکراپی در موضع لیزر برای مدت 2 هفته بعد از لیزر انجام ندهید.

نتایج لیزر موهای زائد

ریزش مو به سرعت اتفاق نخواهد افتاد، ولی در یک دوره چند روزه تا چند هفته ای، شاهد ریزش موهای ناحیه درمان خواهید بود. تکرار درمان برای دستیابی به نتایج مطلوب الزامی می باشد؛ چون رشد مو و ریزش مو به طور طبیعی در یک چرخه اتفاق می افتد و درمان لیزر بهترین نتیجه را در فولیکول های مو در مرحله رشد جدید بر جای می گذارد.

نتایج تا حد قابل ملاحظه ای متفاوت بوده و پیش بینی آن ها دشوار می باشد. ماندگاری نتایج برای چندین سال دوام خواهد داشت، ولی هیچ تضمینی برای از بین رفتن دائمی همه موهای زائد وجود نخواهد داشت؛ در کل می توان گفت که 70 درصد از موها به طور 100 درصد از بین می رود، این تاثیر در ناحیه هایی با ترشح هورمون کمتر و حدود 60 درصد می باشد.

زمانی که موها مجدداً رشد می کنند، معمولاً نازک تر و ریز تر بوده و دارای رنگ روشن تری خواهند بود.