08 مارس 2021
مارس 8, 2021

لابیاپلاستی

0 Comment

لابیاپلاستی

شاید برایتان سوال باشد که ” لابیاپلاستی چیست ” ؛ به لبه های ناحیه تناسلی بانوان اصطلاحا ” لابیا ” یا ” لبیا ” می گویند. اندام تناسلی زنان از دو لابیای خارجی و داخلی تشکیل شده است ، در واقع دهانه ورودی واژن توسط لابیای داخلی ” لابیامینور ” احاطه شده و لابیامینور نیز توسط لابیاهای خارجی یا همان لابیاماژور پوشیده شده است. ( بهترین متخصص زنان در تهران )

حال اینکه در اغلب بانوان لابیامینورها بزرگ تر از حد نرمال بوده و از لابیاماژور بیرون می زند.

این امر برای بسیاری از خانم ها ناخوشایند است و تمایل دارند که لابیامینور آن ها کوچک شده و به طور کامل درون لابیاماژور قرار بگیرد.

به منظور عملی سازی این درخواست ، عمل جراحی لابياپلاستي مطرح می گردد.

در واقع به کمک عمل لابياپلاستي ؛ جراح معالج ، بخش های اضافه لابیامینور را بریده و اندازه آن را کوچک می کند.

برای انجام این کار تکنیک های متفاوتی وجود دارد که بنا به تیپ لابیاها ( اندازه و شکل آن ها ) قابل اجرا می باشد.

لابیاپلاستی چیست ؟

لابياپلاستي نوعی جراحی زیبایی زنانه است که با هدف تغییر سایز ، ایجاد تقارن و حذف قسمت های تیره و چروک خورده لابیامینور انجام می پذیرد.

لابیاپلاستی در دختران باکره

همانطور که متوجه شدید عمل لابیاپلاستی بر روی ناحیه خارجی اندام تناسلی خانم ها انجام می شود و هیچ گونه اثری بر واژن و بکارت نخواهد داشت ؛ لذا دختران باکره نیز می توانند تجربه عمل لابياپلاستي را داشته باشند.

سن مناسب برای عمل لابیاپلاستی

بهترین زمان برای انجام این عمل زیبایی ، بازه سنی 20 تا 55 سال می باشد ، زیرا ممکن است در برخی از افراد قبل از 20 سالگی هنوز لابیاها به طور کامل رشد نکرده باشد ؛ همچنین پس از 55 سال نیز فرآیند بازسازی و ترمیم جراحت کندتر می شود و افرادی که بالای این سن قصد اقدام برای عمل لابياپلاستي را دارند ، باید حتما آزمایشات لازم را پیش از عمل انجام دهند.

انواع روش های عمل لابیاپلاستی

لابياپلاستي طبق سه روش زیر قابل اجرا است که بسته به نیاز بیمار و تصمیم جراح متخصص انتخاب می شود :

لابیاپلاستی با تیغ جراحی : استفاده از تیغ جراحی به منظور حذف بخش های اضافه لابیامینور در عمل لابياپلاستي یک روش کلاسیک و قدیمی و البته کاملا تهاجمی می باشد.
لابیاپلاستی با لیزر : در این روش ، عمل بریدن لابیامینور توسط لیزر انجام می گیرد.

به دلیل بهره وری از تکنولوژی لیزر در این روش ، این امکان وجود دارد که در همان لحظه انعقاد خون رخ داده و در پی آن ریسک خونریزی بسیار کاهش یابد.

بنابراین از روش لابیاپلاستی با لیزر ، به عنوان یک جراحی کم تهاجم و سرپایی یاد می شود.

همچنین لازم به ذکر است که دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر بسیار کوتاه بوده و معمولا بیمار می تواند یک روز بعد از عمل لابياپلاستي به محل کار خود بازگردد.

لابیاپلاستی به روش سافتنینگ : سافتنینگ روشی بدون جراحی و غیرتهاجمی است و فقط برای لابیاهای تیپ یک ( لابیاهای یک سانتی یا کوچکتر ) کاربرد دارد که طی آن لبه های لبیامینور تراشیده می شود.

از این تکنیک برای از بین بردن سیاهی لابیامینور و تغییر شکل آن استفاده می کنند.

آیا عمل لابیاپلاستی درد دارد ؟

بسیاری از بانوان از انجام عمل لابیاپلاستی ، واهمه دارند و آن را یک جراحی دردناک تلقی می کنند.

در این جا باید خاطر نشان نمود که چنانچه به منظور انجام عمل لابیاپلاستی ، نسبت به انتخاب جراح و متخصص زنان دقت خود را بکار گیرید ، قاعدتا دردی در حین انجام این عمل احساس نخواهید کرد.

خانم دکتر مژگان سادات دادگر بهترین جراح و متخصص زنان تهران ، با بهره وری از جدیدترین متدها و تکنیک های عمل لابیاپلاستی ، انجام بدون درد این عمل جراحی را میسر ساخته اند ؛ از این رو شما همراهان گرامی می توانید با خیالی آسوده جهت انجام مطلوب این جراحی به مطب ایشان رجوع فرمایید.

آیا عمل لابیاپلاستی عوارض دارد ؟

عمل لابياپلاستي ؛ از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (  FDA ) مورد تایید واقع شده و جزو اعمال جراحی ایمن به شمار می رود.

به طور کلی عمل لابياپلاستي ؛ چنانچه توسط بهترین جراح و متخصص زنان که در انجام اعمال زیبایی واژن از تبحر و توانمندی لازم برخوردار باشد ، انجام پذیرد ، نه تنها خطر یا عارضه ای به دنبال نخواهد داشت بلکه سبب کسب نتایج ایده آل از این عمل شده و رضایت از عملکرد جنسی را برای فرد و شریک جنسی وی به دنبال خواهد داشت.

اما به هر حال این عمل جراحی نیز همانند سایر جراحی ها ممکن است عوارضی در پی داشته باشد که متاسفانه این اتفاق با عدم انتخاب صحیح جراح ، تشدید می یابد.

عوارض لابیاپلاستی

در ذیل به مهم ترین عوارض لابیاپلاستی اشاره شده است :

افراد بعد از عمل لابياپلاستي ؛ ممکن است حداکثر تا 72 ساعت در موضع عمل ، احساس درد و سوزش داشته باشند.

بروز تورم در لبه های بخش بیرونی اندام تناسلی از دیگر عوارض رایجی است که بعد از این عمل جراحی ممکن است پدید آید و به طور کلی مسئله نگران کننده ای نیست.

پزشک معالج ، داشتن مقاربت جنسی را تا چند وقت برای افرادی که عمل لابياپلاستي انجام داده اند ، محدود می کند ؛ لذا در صورتی که پیشتر از موعد تعیین شده ، رابطه جنسی اتفاق بیفتد فرد درد شدیدی را در حین آن تجربه خواهد کرد.

از دیگر عوارضی که بعد از لابياپلاستي به ندرت ممکن است رخ دهد ، باز شدن بخیه ها می باشد ؛ توجه داشته باشید که یکی از علل بروز این عارضه ، عدم مهارت جراح است.

از متقارن نشدن لابیاها نیز می توان به عنوان یکی دیگر از عوارض احتمالی عمل لابياپلاستي اشاره نمود که این مسئله نیز در صورتی اتفاق خواهد افتاد که جراح از مهارت کافی برخوردار نباشد.

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه عمل لابياپلاستي با لیزر بیشتر از لابياپلاستي با تیغ جراحی می باشد. همچنین بکار گیری هر یک از تکنیک های فوق نیز می تواند در تعیین هزینه نهایی موثر باشد ؛ لذا برای اطلاع از قیمت عمل لابياپلاستي لازم است به پزشک مد نظر خود مراجعه نمایید.

پزشک متخصص ؛ پس از انجام معاینات و تشخیص تیپ لابیا ، هزینه نهایی را به شما اعلام خواهد نمود.