08 مارس 2021
مارس 8, 2021

فیبرومیالژیا

0 Comment

فیبرومیالژیا در دوران بارداری

در دوران بارداری برای مراقبت از خودتان و فرزندتان در هنگام بروز فیبرومیالژیا این نکات را رعایت کنید: شما قبل از بروز بیماری فیبرومیالژیا درد و خستگی را تجربه کرده اید . برخی از خانم ها این بیماری را در دوران بارداری با شرایط دشوارتر تجربه میکنند. اما نگران نباشید زیرا این بیماری هیچ تاثیری روی فرزندتان ندارد.

فیبرومیالژیا چیست؟

فیبرومیالژیا یک نوع بیماری است که همراه درد، ، احساس سوزش و احساس درد در قسمت عضلات و بافت های بدن که همراه خستگی،خواب و مشکلات حافظه ای وجود دارد.در کشور 3 تا6 درصد از جمعیت مبتلا هستندبه فیبرومیالژیا و حدودا 75 تا 90 درصد آنها خانم ها هستند.

فیبرومیالژیا چه تاثیری روی خانم هابی باردار دارد؟

برای خانم هایی که دچار فیبرومیالژی هستن بارداری میتواند سخت و طاقت فرسا باشد. این یکی از دلایلی است ک با وجود استرس جسمی و عاطفی باعث میشود تا علائم فیبرومیالژیا بیشتر شود.

اگر که پزشکتان این بیماری را اشتباهی بخشی از بارداری تشخیص دهد ممکن است نتوانید آن را درمان کنید و برای درمان دیر باشد و نتوانید درمان بهتری را از جانب پزشکتان دریافت کنید.

 

فیبرومیالژیا را چه طور در دوران بارداری درمان کنیم؟

استرس را کاهش دهید
رژیم غذایی متعادل داشته باشد
دوش آب گرم بگیرید
اگرکه ار خستگی و درد رنج میبرید حتما در طول روز ستراحت کافی داشته باشید و به دستورات پزشکتان توجه کنید.

برای درمان فیبرومیالژیا در دوران بارداری چه داروهایی را مصرف کنیم؟

این بیماری معمولا با داروهای ضدافسرگی درمان میشود پس با پزشک خود در رابطه با مصرف این داروها حتما مشورت کنید تا به شما و فرزندتان آسیبی نرسد.

خانم هایی که به این بیماری دچار شده اند پس از زایمان به چه مراقبت هایی نیاز دارند؟

پس از زایمان علائمی مانند خستگی،نوسانات خلقی و سایر علائم برای بسیاری از خانم ها ناراحت کننده است. متاسفانه افرادی که به این بیماری دچار هستند در هفته های بعد از زایمان شرایط برایشان سخت تر میشود.

شما میتوانید با انجام کارهای روزانه و ایجاد سرگرمی به خود و کودکتان کمک کنید.