08 مارس 2021
مارس 8, 2021

سوالات متداول ازن درمانی

0 Comment

سوالات متداول ازن درمانی

سوالات متداول ازن درمانی : تزریق گاز ازن در مفصل یا ازن تراپی ، علاوه بر خاصیت تسکينی و از بین برندن درد، با مهار آنزیم های خورنده مفصل باعث جلوگیری از پیشرفت بیماری می شود. گاز ازن به کار رفته در پزشکی توسط دستگاه های مخصوص ازن ساز پزشکی در غلظت های مشخص تولید می شود و با دوز مناسبی توسط متخصص طب فیزیکی تزریق خواهد شد و هیچگونه عارضه یا اثر سویی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد.

ما در این مقاله در مورد سوالات متداول ازن درمانی که شما عزیزان داشته اید پاسخ خواهیم داد.
ازن تراپی درد دارد ؟

تزریق ازن تراپی با سرنگ ها یا نیدلهای ظریف و مخصوصی انجام می شود و قبل از تزریق محل درمان با بی حس کننده بی حس می شود و بعد از زدن آمپول بی حسی دردی را احساس نخواهید کرد به جز تزریق یک آمپول ساده که در ابتدای درمان انجام می شود.

سوالات متداول ازن درمانی
تاثیر ازن تراپی موقتی یا دایمی است؟

با توجه به مکانیسم ازن که در مفصل تزریق می شود این گاز با ترمیم و بازسازی بافت مفصل باعث کاهش درد دائمی و درمان اختلال اسکلتی عضلانی خواهد شد.

آیا ازن تراپی به تنهایی درمان مناسبی و کافی است یا در کنار آن باید سایر درمان ها را به کار برد ؟

باید توجه داشت که فرد در کنار درمان ازن تراپی باید الگوی زندگی خود را اصلاح کند و با کاهش وزن و جلوگیری از افزایش وزن به درمان بپردازند.

اگر متخصص طب فیزیکی صلاح بداند درمان های دیگر شامل فیزیوتراپی و ورزش و نرم شهای خانگی برای تقویت عضلات را به بیمار می آموزند.
ازن تراپی عوارضی را به دنبال دارد ؟

یکی از مزایای ازن درمانی این است که روشی ایمن و بدون عوارض احتمالی است در صورتی که توسط متخصص طب فیزیکی درمان صورت گیرد.
تعداد جلسات درمان ازن تراپی چقدر است ؟

پس از اولین جلسه درمانی و مورد بررسی قرار دادن تاثیر درمان در ناحیه مورد نظر می توان تعداد جلسات درمان را با توجه به شدت درگیری وناتوانی ناحیه درمان تعیین نمود.

سوالات متداول ازن درمانی 2

بعد از تزریق ازن باید استراحت نمود ؟

مفصل فرد بعد از تزریق ازن کمی بی حس است، اما برای انجام فعالیت های روزمره مشکلی ایجاد نمی کند. فرد بعد از تزریق ازن به دلیل تأثیر ضدالتهابی که دارد، احساس راحتی بیشتری نسبت به قبل از درمان خواهد داشت.
می توان به جای عمل تعویض مفصل، ازن درمانی انجام داد؟

در پاسخ باید گفت که درصد موفقیت بستگی به میزان آسیب دیدگی مفصل تحت درمان دارد، برخی افراد که دچار آسیب دیدگی نسبتاً شدید مفصل شده اند، با ازن تراپی درمان شده اند. روند درمان مفصل هایی که دچار آسیب دیدگی شدید هستند، طولانی تر خواهد بود.

در بیماری که بافت غضروف شانه به طور کامل از بین رفته است درمان ازن تراپی شانه مفید است؟

ازن درمانی در شانه می تواند موفقیت آمیز باشد باید گفت که ۸۰ درصد افراد بهبودی کامل پیدا کرده اند.
فواید ازن تراپی چیست ؟

ازن تراپی در مقایسه با سایر درمانهای غیر جراحی فواید بیشتری دارد.

ازن با توجه به خواص ترمیمی فوق العاده ای که دارد جزو درمانهای بشیار موفقت آمیز در درمان آرتروز زانو است.

ازن درمانی بدون عارضه است و اگر شخص هر روز نیز ازن تزریق کند هیچ عارضه ای ندارد بنابراین بدون عارضه بودن دومین فایده عمده این روش درمانی است.

هزینه ازن درمانی در مقایسه با سایر روشهای درمانی از جمله عمل جراحی بسیار پایین تر و به صرفه تر میباشد.
درمان کمر درد با ازن تراپی نتیجه ای دارد ؟

یکی از سوالات متداول ازن درمانی است بله از موثر ترین كاربردهای گاز ازن در درمان های پزشکی استفاده جهت كنترل درد و همچنین جلوگیری از پیشرفت کمر درد می باشد.

ازن درمانی هم خواص ضد دردی و هم ضد التهابی دارد و به عنوان یك عامل كاملا شناخته شده و موثر درد کمر را بهبود خواهد بخشید.

داروهایی که پزشکان برای تسکین کمر درد تجویز می کند خاصیت مسكن و التیام دهنده دارند در حالی که گاز ازن با اكسیژن رسانی بهتر غصروف و مفصل از گسترش بیماری و تخریب بیشتر جلوگیری می کند.
دیسک کمر با ازن تراپی چگونه انجام می شود ؟

گاز ازن که غلظت آن توسط پزشک متخصص طب فیزیکی تعیین می شود، به صورت کاملا تخصصی در بافت تزریق می گردد و بر اساس تبدیل گاز ازن به اکسیژن در بافت رادیکال ها و انرژی آزاد می گردد.

ازن تراپی سیستم ایمنی بدن را تنظیم می کند و به بدن کمک می کند تا در بهترین وضعیت خود قرار بگیرد.
هزینه ازن تراپی بر چه اساسی تعیین می شود ؟

قیمت ازن تراپی با توجه به محل تحت درمان و میزان جلسات درمان محاسبه خواهد شد.

پزشک متخصص طب فیزیکی با مورد بررسی قرار دادن میزان جواب دهی محل مورد نظر در اولین جلسه میزان جلسات درمان و هزینه ازن تراپی را تعیین می کند.