دوره دستیار کنار دندانپزشک

دوره دستیار کنار دندانپزشک : دستیار کنار دندانپزشک یا اصطلاحا Dental Assistant ، به دلیل ثبات شغلی ای که دارد و نیز به دلیل امکان ورود سریع به بازار کار و به طور کلی ماهیت پزشکی ای که دارد ؛ از جمله مشاغل محبوب به شمار می رود. ( دوره دستیار دندانپزشک )

دستیار دندانپزشک باید قادر به کار کردن با ابزارهای تکنولوژیک دندانپزشکی باشد و همچنین نسبت به تجهیزات دندانپزشکی شناخت کافی داشته و توانایی کار با آن ها را داشته باشد.

لذا باید اشاره داشت که دستیار دندانپزشک ، ملزم به گذراندن دوره های دستیار کنار دندانپزشک می باشد ؛ تا بدین ترتیب بتواند با اخذ مهارت های مختص این حوزه ، آمادگی لازم جهت انجام صحیح وظایف خود را بیابد ؛ چرا که دستیار دندانپزشک برای انجام وظایف تخصصی و حرفه ای خود نیاز به سطح بالایی از دقت و مهارت دارد.

وظایف دستیار کنار دندانپزشک

دستیار دندانپزشک ، به عنوان کمک یار دندانپزشک شناخته می شود.

در واقع دستیار دندانپزشک ، فردی است که بیمار را برای شروع عملیات دندانپزشکی ؛ آماده می نماید و وسایل ضروری مورد نیاز را ضدعفونی و استریل می کند.

او در تمامی مراحل درمان ، همراه بیمار و کنار دندان پزشک حضور دارد و وسایل مورد نیاز پزشک را حاضر می کند.

انجام تک تک این وظایف گسترده و متنوع ، نیازمند دانش و تخصص است.

هدف از برگزاری دوره دستیار دندانپزشک

همانطور که اشاره شد ، دستیار دندانپزشک برای انجام وظایف خود نیاز به برخورداری از دانش و تخصص لازم دارد.

در این جا باید اشاره داشت که تاکید نظام سلامت جامعه هم در همین راستاست ؛ چرا که دایره دانش و مهارت های افراد در این نظام حرف اول را می زند.

ضمنا باید خاطر نشان نمود که دستیار دندانپزشک برای کار کردن در این حرفه ، باید مجوز و گواهینامه معتبر داشته باشد.

موسسه باران مهر درنیکا در همین راستا ؛ اقدام به برگزاری دوره دستیار دندانپزشک نموده است.

هدف از این اقدام ، ارتقای دانش و تخصص فراگیران در مدت زمانی کوتاه و با سبکی متفاوت و ایجاد اشتغال برای مشتاقان این حرفه است.

علاقمندان به این حرفه ؛ می توانند با مراجعه به موسسه باران مهر درنیکا ، زیر نظر برجسته ترین و توانمندترین اساتید ، دوره دستیاری کنار دندانپزشک را به بهترین نحو ممکن سپری نموده و با فراگیری مهارت های لازم ، وارد بازار کار شده و در کلینیک های دندانپزشکی مشغول به کار شوند.