16 دسامبر 2020
دسامبر 16, 2020

جوانسازی پوست

0 Comment

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست : از حدود 25 سالگی اولین علائم و نشانه های پیری در اشخاص ظاهر می گردد؛ پوست به تدریج و به مرور زمان کدرتر، خشک تر و تیره تر می شود. علاوه بر این عوارض یکسری خطوط و چین و چروک ها نیز در پوست به وجود می آید که ابتدا سطحی بوده و رفته رفته عمیق می شوند. ( جوانسازی پوست تهران )

از دیگر عوارضی که در اثر بالا رفتن سن در افراد ایجاد می شوند می توان به کاهش خاصیت کشسانی یا الاستیسیته، کم شدن استحکام و سفتی پوست اشاره کرد.

البته بالا رفتن و افزایش سن تنها عامل موثر در پیری پوست نبوده و عوامل دیگری همچون اشعه های آفتاب، سبک زندگی، تغذیه و آلودگی های محیطی نیز در بروز علائم پیری در پوست تاثیر دارند.

نشانه های پیری در پوست
برای پیرپوستی، چهار نشانه اصلی وجود دارد که عبارتنداز:

کاهش حجم
پوست صورت بر روی استخوان، عضلات صورت و بالشتکی که جنس آن از چربی است قرار می گیرد، به همین دلیل فرم صورت به این 4 رکن بستگی دارد. به مرور زمان و در طی سال ها چربی زیر پوستی تحلیل رفته، عضلات صورت کوچک شده، پوست به مرور نازک شده، استحکام و خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد که همه این موارد در مجموع موجب کاهش حجم صورت، شلی و افتادگی پوست می شود.

چین و چروک ها
اولین نشانه پیری که در افراد بروز می کند، خط و خطوط است که بیشتر در نواحی دور چشم ها، دور لب ها و پیشانی ایجاد می گردد. چنانچه افراد به موقع نسبت به برطرف کردن این خطوط اقدام نکنند آن ها به تدریج به چین و چروک های عمیق و جزئی ثابت در چهره تبدیل خواهند شد.

خمیری شدن پوست و از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست
بخش عمیق پوست شباهت بسیاری به ساختار بتون مصالح دارد؛ رشته های کلاژن مانند میلگرد در هم تنیده شده و هیالورونیک اسید مثل سیمان موجب پر شدن فضای خالی بین رشته های کلاژن می شود و به این ترتیب استحکام و سفتی پوست را تامین می کنند.

رشته های کلاژن و الاستین از سن حدود 30 تا 35 سالگی فرسوده شده، استحکام و خاصیت کشسانی خود را از دست می دهند که این امر موجب خمیری شکل شدن پوست و تضعیف آن خواهد شد.

بروز ضایعات پوستی
بروز انواع لکه ها، خال ها و اختلالات رنگدانه در سطح پوست، چهارمین نشانه پیری پوست است.

دکتر طاهره مولازاده انواع روش های جوانسازی پوست که موجب رفع و درمان عوارض فوق می شوند را با بهترین تکنیک ها، مرغوب ترین مواد، تخصصی ترین تجهیزات و برندهای روز دنیا در کلینیک نای ذی ارائه می کنند، این روش ها عبارتنداز:

مزوتراپی
هیدرودرمی
ویواستراپی
میکرودرمی
پاکسازی پوست
پلاسماتراپی
تزریق فیلر
تزریق چربی
تزریق بوتاکس و غیره.