10 دسامبر 2020
دسامبر 10, 2020

جراح سینه

0 Comment

جراح سینه

جراح سینه : جراحی سینه نوعی جراحی پلاستیک است که از جراحی های محبوب بین آقایان و بیشتر بانوان است و با انتخاب جراح سينه فوق تخصص پلاستیک می توان جراحی زیبایی سینه ایمن و بدون عارضه احتمالی را تجربه نمود. ( پروتز سینه )

جراحی سینه به منظور بزرگ کردن سینه یا پروتز سینه و کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی و درمان سرطان سینه و در کل افزایش زیبایی و تناسب اندام انجام می شود.

ممکن است که این سوال برایتان پیش بیاید که خصوصیات بهترین جراح سینه چیست و چگونه بهترین جراح سينه را انتخاب نماییم و بهترين جراح سينه در تهران کیست ما در این مقاله با بیان خصوصیاتی که جراح سینه خوب باید داشته باشد شما را در این انتخاب کمک خواهیم نمود.

 

خصوصیات بهترین جراح سینه
اولین مرحله مراجعه حضوری به مطب و انجام مشاوره با جراح فوق تخصص سینه است و می توان با صحبت با افرادی که قبلا جراحی سینه را انجام دهند میزان رضایت افراد را از انجام جراحی زیبایی سینه جویا شوید.
جراح سینه سلامت فرد را باید اولویت کار خود قرار دهد و هدف فرد را از انجام جراحی سینه بررسی نماید و و با توجه به مهارت و تخصص خود با روش های مدرن پزشکی به درمان و جراحی سینه بپردازد.
بهترین جراح سینه قادر به انجام انواع روش های زیبایی سازی سینه و فرم دهی خواهد بود و سینه عمل شده را متناسب با چهارچوب بدن هر فرد ایجاد می نماید.
جراح سينه توصیه های لازم را درمورد اقدامات قبل از جراحی سینه و مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه را بازگو خواهد کرد.
و مورد دیگری که جراح سينه به آن توجه دارد این است که سابقه مصرف داروی خاص یا داشتن بیماری خاص فرد را بررسی خواهد نمود.
به طور کلی باید جراح سينه ای را انتخاب نمایید که به جز مهارت و تخصص لازم با علم مدرن پزشکی و به روز آشنا باشد.
چگونه بهترین جراح سینه را انتخاب نماییم ؟

به طور کلی انتخاب جراح سینه از اولین و اساسی ترین مراحل قبل از جراحی سینه می باشد و افراد باید بعد از انجام تحقیقات و بررسی های لازم انتخاب خود را نهایی نمایند.

برای یافتن بهترین جراح سینه ، پیش از هر اقدامی از دوستان و اطرافیان تان در مورد جراح سینه خوب پرس و جو نمایید.
در گوگل ، عبارت ” بهترین جراح سینه ” را جستجو کنید و لیستی از جراحان سینه تهیه نمایید و به سایت ایشان بروید و در مورد تخصص و سابقه آنان اطلاعات کسب کنید.
می توانید به صورت حضوری به مطب مراجعه نموده و با جراح سینه مشورت نمایید و نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی سینه جراح مورد نظر را مشاهده نمایید.
در جلسه مشاوره انتظار خود را از انجام جراحی سینه بیان نمایید ، جراح سینه با در نظر گرفتن خواسته فرد دیدگاه کلی از نتیجه جراحی سینه را به وی خواهد داد تا در مورد انجام جراحی زیبایی سینه ، بهتر تصمیم گیری نماید.
افراد می توانند با بیمارانی که در فواصل زمانی مختلف به مطب مراجعه می نمایند ؛ صحبت کنند و میزان رضایت آن ها را از انجام جراحی زیبایی سینه جویا شوند.

در آخر این که افراد باید با اطمینان به جراح سينه انتخاب خود را نهایی نمایند ؛ چرا که نتیجه مطلوب در راستای اعتماد به جراح سينه حاصل خواهد شد.

دلایل انجام جراحی سینه

به طور کلی جراحی سینه ، با اهداف ذیل انجام می گیرد :

افزایش سایز سینه یا پروتز سینه
کاهش سایز سینه یا ماموپلاستی
ترمیم و بازسازی سینه
بالا کشیدن یا لیفت سینه ( ماستوپکسی )
انواع جراحی سینه
جراحی کوچک کردن سینه ( ماموپلاستی )

عمل جراحی سینه به منظور کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهنده با برداشتن بافت بسیار بزرگ از سینه انجام می گیرد.

سینه های بزرگ مشکلاتی اعم از درد در ناحیه گردن ، شانه و پشت ایجاد می کند و در بسیاری از موارد منجر به بازماندن فرد از فعالیت های روزمره و همچنین کاهش اعتماد به نفس فرد می شود .

بانوان به دلیل وجود درد شانه و گردن و پشت ، وجود استریاها یا ترک های روی سینه ، ایجاد مشکل حین خواب ، محدودیت فعالیت های ورزشی و ایجاد لک و شیار روی شانه ها دلایل کوچک کردن سینه می باشد.

به طور کلی جراحی کوچک کردن سایز سینه برای خانم هایی که از بزرگی سینه رنج می برند ، گزینه مناسبی می باشد.

جراحی بزرگ کردن سینه

به طور کلی ، سینه ها یکی از اندام های بدن زنان می باشند که در زیباتر به نظر رسیدن استایل آن ها نقش موثری دارند.

برخی خانم ها بنا به هر دلیلی از سایز یا شکل و فرم سینه های خود ناراضی هستند و به دنبال راهی جهت بهبود فرم و اندازه سینه های خود می باشند.

عمل پروتز سینه ، یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی در میان بانوان می باشد که در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده بوده و دستیابی به سینه هایی خوش فرم و با سایز متناسب را برای آنان میسر نماید.

علل کوچک بودن سایز سینه ها :

کوچک بودن اندازه سینه ها معمولا ناشی از وراثت و ژنتیک می باشد ، البته عواملی اعم از افزایش سن ، کاهش وزن شدید و برخی عوامل هورمونی نیز در تحلیل بافت پستان موثر خواهند بود.

لازم به ذکر است یکی از دلایلی که منجر به گرایش خانم ها به انجام جراحی پروتز سینه می شود ، تغییر حالت سینه پس از دوران حاملگی و شیردهی می باشد. چرا که دوران حاملگی و همینطور شیردهی باعث می شوند که تغییراتی از جمله کشیده شدن و افتادگی سینه ها اتفاق بیفتد که طبیعتا برای فرد ناخوشایند خواهد بود.

لازم به ذکر است در این موارد می توان همراه با پروتز سینه ، جهت اصلاح فرم ظاهری سینه جراحی لیفت سینه را نیز به طور همزمان انجام داد.

 

انواع پروتز سينه :

پروتزهای سینه از لحاظ جنس ، سایز ، شدت برجستگی ، فرم و غیره دارای تفاوت هایی می باشند که جراح فوق تخصص پلاستیک با توجه به شرایط فیزیکی بیمار ، ابعاد قفسه سینه وی و نهایتا سلیقه خود ، پروتز متناسب با اندام وی را برمی گزیند.

انواع پروتز سینه از لحاظ جنس :

پروتزها از نظر جنس به دو نوع پروتزهای سالینی و پروتزهای سلیکونی تقسیم می شوند که در ادامه توضیحاتی درباره هر یک ارائه خواهیم نمود.

در ابتدا لازم به ذکر است که جنس غشای بیرونی هر دو نوع پروتز سینه ، از سیلیکون که ماده ای بی خطر برای بدن است می باشد.

پروتزهای سالینی ( آب نمکی ) :

این پروتزها مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشند و با محلول استریل آب و نمک پر شده اند.

پروتزهای سالینی ، چنانچه پاره یا سوراخ شوند ؛ مواد داخل آن ها کاملا تخلیه شده و توسط بدن جذب می گردد و در آخر از طریق خود بدن نیز دفع می شود.

توجه داشته باشید که پروتزهای سالینی ؛ نسبت به پروتزهای سیلیکونی در هنگام لمس ، سفت تر هستند و این حالت که سینه دارای بافتی مصنوعی است را تایید می کنند.

 

پروتزهای سیلیکونی ( ژل سیلیکونی ) :

پروتزهای سیلیکونی نیز دارای تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا می باشند.

مواد داخلی این پروتزها از ژل سیلیکون تشکیل یافته است که در برابر پارگی و سوراخ شدن مقاوم بوده و در صورت بروز پارگی یا سوراخ شدن که احتمال آن بسیار نادر است هرگز دچار نشت نشده و مواد آن تخلیه نمی گردد و در داخل خود پروتز باقی می ماند.

بافت این پروتزها بسیار مشابه بافت واقعی و طبیعی سینه می باشد ، لذا در هنگام لمس شباهت زیادی به بافت طبیعی پستان دارند.

امروزه اکثریت جراحان به منظور عمل پروتز سینه از پروتزهای سیلیکونی استفاده می کنند ، چرا که این پروتزها نه تنها از لحاظ شکل ظاهری شبیه به بافت سینه بوده و در مقابل ترکیدن مقاوم هستند ؛ بلکه به دلیل ساخته شده از ژل سیلیکون خطری نیز برای افراد به دنبال ندارند.

زیرا سیلیکون ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان یافت می شود و در بسیاری از مواد پیرامون ما نیز موجود است و هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد و در واقع بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نمی دهد.

انواع پروتز سينه از لحاظ فرم و شکل ظاهری :

پروتزهای سینه از لحاظ فرم ظاهری غالبا به دو دسته قطره اشکی ( آناتومیک ) و گرد تقسیم می شوند.

پروتز سينه قطره اشکی : شکل این نوع از پروتزها درست مشابه سینه واقعی بوده و شبیه به قطره اشک می باشد ؛ به نحوی که بخش فوقانی آن باریک تر و بخش تحتانی آن حجیم تر بوده و برجستگی بیشتری دارد.

توجه داشته باشید که به منظور جایگذاری این نوع از پروتزها ، نیاز به ایجاد برش بزرگتری خواهد بود و چنانچه چرخش پروتز اتفاق بیفتد سینه ظاهری نامطلوب یافته و فرد به جراحی ترمیمی نیاز پیدا خواهد کرد.

پروتز سینه گرد : افرادی که خواهان سینه هایی برجسته تر و پرتر هستند ، بهتر است از پروتزهای گرد استفاده کنند.

میزان برجستگی در پروتزهای گرد در همه نقاط آن یکسان است و از نمای نیم رخ شبیه به هلال ماه می باشند. و جهت قرارگیری آن برش کوچکی نیاز خواهد بود.

پروتزهای گرد معمولا متقاضیان بیشتری دارند ، اما با این وجود توصیه می شود جهت انتخاب مدل پروتز مناسب حتما به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه فرمایید و بر اساس صلاحدید ایشان نوع پروتز متناسب با اندام خود را برگزینید.

عمل پروتز سینه برای چه افرادی مناسب است ؟

انجام عمل پروتز سینه برای تمام افرادی که از سلامت فیزیکی کامل برخوردارند ، مناسب بوده و مانعی ندارد ؛ اما به طور کلی شرایط لازم جهت انجام این عمل جراحی عبارتست از :

داشتن سینه هایی کوچک تر از حد طبیعی و نرمال در اثر ژنتیک ، کاهش وزن ، زایمان و شیردهی ؛ یکی از مواردی است که فرد می تواند جهت رهایی از آن اقدام به عمل پروتز سینه نماید.
عدم تقارن در شکل یا اندازه سینه ها که غالبا به صورت وراثتی می باشد نیز از دیگر مواردی است که افراد می توانند جهت رفع آن عمل پروتز سینه را انجام دهند.
داشتن سینه هایی کوچک و خرطومی شکل یا اصطلاحا توبولر که ناشی از وراثت می باشد ، یکی دیگر از مواردی است که سبب نازیبایی اندام افراد شده و آن ها را ترغیب به انجام جراحی پروتز سینه می نماید.
دسته دیگر از خانم هایی که تمایل به انجام عمل پروتز سینه دارند ، بانوانی هستند که در اثر سرطان سینه ، یک یا هر دو سینه خود را از دست داده اند و دچار فقدان بافت سینه می باشند.

ناگفته نماند که پروتزهای سینه را می توان زیر عضله پستان یعنی در واقع زیر بافت سینه جایگزین کرد.

انواع برش های جراحی در پروتزسینه در یکی از مناطق زیر پستان ، دور هاله پستان ، زیر بغل ، ناف ایجاد می شود و پروتزسینه وارد بدن می گردد.

 

جراحی بالا کشیدن سینه یا لیفت سینه

لیفت سینه یا ماستوپکسی عمل جراحی سینه ای است که به منظور اصلاح سایز و شکل و بالا کشیدن سینه روی قفسه سینه بانوانی که دارای سینه هایی با حجم نرمال می باشند انجام می شود.

درعمل لیفت سینه پوست و بافت اضافه سینه برداشته شده و بافت و نوک سینه به محل بالا تر منتقل خواهد شد.

زمان مناسب برای انجام جراحی سینه بعد از 20 سالگی می باشد که رشد سینه ها کامل شده باشد.

اقدامات قبل از جراحی سینه
از مصرف داروهایی از قبیل قرص های آسپرین که موجب اختلال در انعقاد خون می شوند به مدت دو هفته خودداری نمایید.
چنانچه بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی استفاده می کنید ، جراح سینه خود را مطلع سازید.
در جلسه مشاوره قبل از عمل لیفت سینه ، آزمایش های لازم توسط جراح سینه تجویز می شود و شما باید این آزمایشات را انجام داده و روز جراحی سینه همراه خود داشته باشید.
یک ماه قبل از عمل جراحی سینه ، از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید.
شب قبل از جراحی سینه استحمام نمایید و ضمنا شام سبکی میل کنید و از 12 شب به بعد ، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید که معده حین عمل خالی باشد.
مراقبت های بعد از جراحی سینه
داشتن تورم و درد بعد از جراحی زیبایی سینه ، طبیعی می باشد و برای تسکین آن ؛ جراح داروهای مسکن تجویز می نماید و شما باید داروها را طبق دستور استفاده کنید.
هنگام خوابیدن طاقباز بخوابید و با قرار دادن بالش زیر سر ، سر را بالاتر از حد معمول خود قرار دهید.
معمولا پس از گذشت یک هفته از جراحی سینه ، می توانید به محل کار خود بازگردید و فعالیت های روز مره خود را بدون تحت فشار قرار دادن سینه ها ، انجام دهید.
اگر دچار احساس خشکی در پوست سینه شدید ؛ در صورتی می توانید از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید که به زخم ها تماسی نداشته باشد. ( برای جلوگیری از ایجاد عفونت ، باید جای زخم ها خشک نگه داشته شود. )
سوتین طبی که جراح سینه تجویز نموده است را به طور دائم تا 4 هفته استفاده نمایید.
برای جبران مایعات از دست رفته بدن ، رژیم غذایی خود را بعد از جراحی سینه با نوشیدن مایعات آغاز نمایید.
توجه داشته باشید که بعد از جراحی سینه ، به هیچ عنوان پانسمان یا چسبی که روی زخم ها زده می شود را دستکاری نکنید تا خودشان به موقع شل شده و بیفتند.

دوران نقاهت جراحی سینه

جراحی سینه ، حدودا 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد و فرد پس از گذشت 1 الی 2 روز از انجام این عمل جراحی ، می تواند اقدام به راه رفتن نموده و پس از چند روز قادر به انجام فعالیت های سبک بدنی و حتی بازگشت به محل کار خود خواهد بود.

آیا می توان قبل از بارداری اقدام به جراحی سینه نمود ؟

به طور کلی بارداری و شیردهی منجر به تغییر سایز و فرم ظاهری سینه ها می شود ؛ چرا که در این دوران ، هورمون های بدن مستعد تغییراتی شده و بدن نیز دچار اضافه وزن می شود ؛ لذا سایز سینه ها در دوران بارداری بزرگتر از حالت قبلی خود خواهند شد.

با توجه به نکات فوق الذکر ، توصیه می شود چنانچه در صدد انجام جراحی سینه هستید و قصد باردار شدن در آینده را نیز دارید ؛ حتما انجام جراحی سینه را به بعد از زایمان موکول نمایید.

هزینه جراحی سینه

هزینه جراحی سینه بر اساس مولفه های مختلفی تعیین می گردد و بیمار جهت اطلاع از هزینه دقیق این جراحی ، باید با پزشک خود مشورت نماید.