08 مارس 2021
مارس 8, 2021

جراحی واژن

0 Comment

جراحی واژن

جراحی واژن جهت زیباسازی ، جوانسازی و ترمیم واژن انجام می شود که افراد زیادی علاقه مند و خواستار انجام آن می باشند ؛ زیرا در طول دوران زندگی شکل ظاهری واژن دچار تغییرات بسیار زیادی می شود که می تواند باعث بروز مشکلات متفاوتی در بانوان شود. ( لابیاپلاستی )

انواع جراحی زیبایی واژن

جراحی های واژن ، انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها عبارت اند از :

واژینوپلاستی
لابیاپلاستی
فرونوپلاستی
پرینوپلاستی
مونس پلاستی
برداشتن پوست کلیتوریس
پرینورافی

واژینوپلاستی چیست ؟

جراحی واژینوپلاستی ( تنگ کردن واژن ) ، یکی از پرطرفدارترین جراحی های زییایی واژن می باشد.

هنگامی که میزان قدرت عضلات دیواره واژن ، کاهش پیدا کند منجر به افزایش قطر داخلی واژن می شود ، دراین زمان است که می گویند واژن گشاد شده است ، گشادی واژن باعث بروز بسیاری از مشکلات هم چون بی اختیاری ادرار ، کاهش میل جنسی و غیره در بانوان می شود.

در حین انجام جراحی واژینوپلاستی ، پزشک پس از ایجاد برش ، اقدام به نزدیک کردن عضلات واژن یا اقدام به برداشتن پوست های اضافی و شل واژن می کند ، امکان انجام همزمان این دو مورد نیز وجود دارد ؛ در نهایت پس از اتمام جراحی واژینوپلاستی ، واژن تنگ و بازسازی شده است.

معمولا برش های مورد نیاز جهت انجام جراحی واژینوپلاستی ، در ناحیه غیرقابل دید ایجاد می شوند.

پرینورافی

پرینورافی ، نیز همانند واژینوپلاستی به منظور تنگ کردن ترمیم ، بازسازی واژن و هم چنین جهت ترمیم پارگی پرینه واژن انجام می شود ؛ این جراحی در نهایت تنگی واژن را به همراه دارد.

منظور از پرینه ، ناحیه میانی واژن و مقعد می باشد که شامل عضلات کف لگن است و تاثیر بسیاری در افزایش میل جنسی دارد.

معمولا پارگی پرینه یا پارگی دهانه واژن ، در بانوانی که زایمان طبیعی انجام داده اند رخ می دهد که شدت آن متفاوت می باشد ؛ بسیاری از بیماران خود به خود بهبود می یابند اما در صورتی که پارگی شدید باشد ، باید جراحي ترمیم واژن انجام شود.

در حین انجام جراحي واژن ، پرینورافی ، عضلات پشتی واژن به هم نزدیک شده و باعث کوچک شدن سایز دهانه واژن می شود.

در برخی از موارد جراحی پرینورافی و واژینوپلاستی ، به طور همزمان انجام می شوند.

مونس پلاستی

جراحی مونس پلاستی ، زمانی انجام می شود که افتادگی پوست شکم بر روی ناحیه تناسلی رخ داده باشد یا بخش بالایی ناحیه تناسلی بزرگ باشد.

جراحی مونس پلاستی ، را می توان همزمان با جراحی لابیاپلاستی و جراحی زیبایی شکم انجام داد.

هزینه عمل زیبایی واژن

همانطور که می دانید هزینه جراحی زیبایی واژن ، با توجه به مواردی هم چون ایرادات بیمار ، دستمزد جراح و غیره متفاوت می باشد ؛ بنابراین ما نمی توانیم قیمت معینی برای آن بیان کنیم.