08 مارس 2021
مارس 8, 2021

جراحی زیبایی پلک

0 Comment

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک که در حوزه پزشکی تحت عنوان بلفاروپلاستی شناخته می شود ؛ از طریق حذف پوست مضاعف و همچنین ، حذف یا انتقال چربی اضافی پلک ها ؛ به اصلاح و بهبود فرم ظاهری چشم ها ، پرداخته و بدین ترتیب ، آثار خستگی و عصبانیت را از چشم ها زدوده و منجر به افزایش زیبایی و شادابی پلک ها و متعاقبا چهره می گردد. ( فوق تخصص پلاستیک اهواز )

توجه داشته باشید جراحی زیبایی پلک ، به صورت سرپایی و تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی و با تزریق آرامبخش وریدی انجام می شود و تقریبا یک ساعت به طول می انجامد.

جراحی زیبایی پلک

لازم به ذکر است که بلفاروپلاستی ، صرفا با اهداف زیبایی انجام نمی شود ؛ بلکه با هدف عملکردی و به منظور اصلاح افتادگی شدید پلک که منجر به کاهش میدان دید می شود نیز صورت می پذیرد.

دکتر عبدالرضا خورشیدی فر فوق تخصص جراحی پلاستیک و بهترین جراح پلک در اهواز هستند. ایشان دارای فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا می باشند که تاکنون نتایج موفقیت آمیزی از انجام جراحی های زیبایی بدن و اعمال جراحی زیبایی صورت ؛ از جمله جراحی پلک را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانیده اند.

شهروندان محترم اهوازی ، می توانند با نهایت اطمینان برای انجام کلیه جراحی های پلاستیک زیبایی و ترمیمی اعم از جراحی زیبایی پلک در اهواز ؛ به مطب دکتر خورشیدی فر مراجعه نمایند و از خدمات بهینه ایشان بهره مند گردند.
چرا جراحـی پلک انجام می شود ؟

به طور کلی تغییرات ناشی از افزایش سن و فاکتورهای وراثتی ؛ سبب افتادگی پوست پلک و بروز پف در بافت زیرین پلک ها شده و در نتیجه موجب خسته به نظر رسیدن چهره می شوند.

از این رو جراحی زیبایی پلک ، با هدف بهبود ظاهر پلک ها و رفع افتادگی و پف آلودگی پلک ها و همچنین ایجاد تقارن در پلک های نامتقارن و رفع افتادگی پلک و بهبود میدان دید انجام می پذیرد.

جراحی زیبایی پلک
در حین جراحـی پلک چه اتفاقی می افتد ؟

طی جراحی زیبایی پلک ، پس از آن که مقدار پوست و چربی زائد مشخص شد ؛ جراح معالج در ابتدا در خطوط طبیعی پلک ( چین های پلک بالا و زیر مژه در پلک پایین ) برش هایی ایجاد می کند.

سپس پوست را از بافت چربی و عضله پایه جدا کرده و پس از آن ؛ چربی اضافی ، عضله و پوست اضافه موجود در این ناحیه را بر میدارد و در نهایت ، برش ها را بخیه می زند.

باید توجه داشت چنانچه زیر پلک پایین شما کیسه های چربی وجود داشته باشد ؛ جراح می تواند بدون ایجاد برش زیر خط مژه و برداشتن پوست اضافی پلک ، جراحی بلفاروپلاستی را از طریق ایجاد برش داخل پلک پایین ( ملتحمه چشم ) و با جابجایی چربی در این ناحیه به انجام برساند.

لازم به ذکر است که در این روش از جراحی پلک تحتانی ، هیچ گونه اثر زخم قابل رویتی بر جای نمی ماند ؛ این روش ، معمولا در بیماران جوانی انجام می شود که پوست ضخیم تر و کشسانی تری دارند.

ناگفته نماند که در صورت نیاز می توان ، بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین را ادغام کرده و این دو عمل جراحی را همزمان با هم انجام داد.

نکاتی درباره برش های جراحی پلک

از نظر استاندارد زیبایی فاصله ابرو تا چین چشمی بایستی حدود ۳-۵ برابر فاصله مژه ها تا چین چشمی باشد.( مانند تصویر بالا )

محل برش باید در چین چشمی باشد و به خارج از گوشه چشم کشیده نشود.

روی قسمت بالایی پلک ؛ یعنی در پوست ضخیم ابرو نبابد برشی ایجاد گردد.

لازم به ذکر است که در دهه ۳ به بعد ( بعد از 30 سالگی ) ، اکثر بیماران علاوه بر جراحی پلک ؛ نیاز به لیفت ابرو هم دارند که می شود به صورت همزمان یا با فاصله حداقل ۳-۶ ماه پس از جراحی پلک آن را انجام داد.

متاسفانه دیده شده که افراد غیر جراح پلاستیک موارد فوق رو رعایت نمی کنند و برش های جراحی را در محل های غیرمعمول ایجاد می کنند ؛ از این رو اسکار آن ها برجای می ماند و همچنین هیچ توضیحی به بیمار در مورد لیفت ابرو داده نمی شود.

همانطور که در شکل زیر مشخص است ، فاصله مژه ها تا چین چشمی باید حدود ۶-۸ میلی متر باشد ؛ در حالی که وقتی برش روی پوست ضخیم ابرو داده می شود ، این فاصله بیشتر از یک سانتیمتر خواهد بود که استاندارد نیست.

در نتیجه وقتی فاصله بین مژه و چین چشمی بیشتر از ۸-۱۳ میلی متر باشد ، به آن چشمان در عمق قرار گرفته می گویند ( Deep set eyes ) ؛ مثل شکل B در تصویر پایین ، که این هم استاندارد نیست و باید فضای خالی که سبب قرار گرفتن چشم در عمق شده را با تزریق چربی پر کرد.

جراحی زیبایی پلک
چه افرادی بهترین کاندیدا برای جراحی زيبايی پلک یا بلفاروپلاستی هستند ؟

خانم ها و آقایانی که از سلامت جسمانی – روانی خوب و پایداری برخوردارند.
افرادی که انتظارات واقع بینانه و مثبت از این جراحی دارند.
افرادی که با افتادگی پلک فوقانی مواجه هستند یا در بافت زیرین پلک تحتانی آن ها کیسه های چربی وجود دارد.
افرادی که اعتیاد به مصرف دخانیات ندارند و در صورت مصرف سیگار و قلیان ، حداقل از چند هفته قبل از جراحی پلک ، مصرف آن را متوقف نموده اند.
افرادی که دچار مشکلات جدی چشم و هر گونه فاکتوری که بر روند جراحی تاثیر می گذارد مانند دیابت ، بیماری تیروئید چشمی و خشکی چشم ؛ نمی باشند.

هزینه جراحی زيبايی پلک چقدر است ؟

برای احتساب هزینه جراحی پلک ، پزشک متخصص فرد زیباجو را مورد بررسی و آنالیز قرار می دهد و پس از انجام معاینات لازم ؛ قیمت نهایی این جراحی را به متقاضی عمل ، اعلام می نماید.