08 مارس 2021
مارس 8, 2021

جراحی زیبایی شکم

0 Comment

جراحی زیبایی شکم

طبق گفته فوق تخصص جراحی پلاستیک جراحی زیبایی شکم ، روشی جهت رفع چربی و پوست اضافی شکم بوده و سبب سفت شدن ماهیچه های شکم می شود و طرفداران بسیاری دارد. بنابراین با انجام این جراحی می توان به شکمی صاف و تخت دست یافت. ( جراح پلاستیک )

یکی از عمده ترین دلائلی که افراد را راغب به انجام جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی می کند ، چاقی موضعی موجود در نواحی شکم و پهلوها می باشد.

بنابراین افرادی که با مشکل برجستگی و چاقی مفرط در این نواحی روبرو هستند و در بخش شکم و پهلوها با افتادگی پوست و ترک های فراوان مواجه می باشند و در پی دستیابی به شکمی زیبا و صاف و اندامی ایده آل هستند ، می توانند با انجام جراحی زیبایی شکم ؛ به این مهم دست یابند.

جراحی زیبایی شکم
عمل جراحی شکم به چه روش هایی انجام می شود ؟

جراحی زیبایی شکم در هر فردی به روش خاصی انجام می گیرد و به طور کلی ، روشی که برای انجام جراحی زیبایی شکم مورد استفاده قرار می گیرد مبتنی بر شرایط جسمی و روحی افراد ؛ متغیر خواهد بود.
روش های جراحی زیبایی شکم

مینی ابدومینوپلاستی : برای اشخاصی که در ناحیه زیرین شکم خود دچار شلی و افتادگی پوست شده اند ، می تواند موثر واقع گردد.

این روش ، تنها به اصلاح بخش تحتانی شکم می پردازد و موقعیت ناف در آن ، جابجا نمی شود.

ابدومینوپلاستی کامل : در این روش ؛ به اصلاح کل شکم تا ناحیه زیرین دنده ها پرداخته می شود و بدین منظور یک برش سرتاسری از یک سمت پهلو تا سمت دیگر ایجاد می گردد.

به دلیل برداشت پوست اضافی شکم در این روش ، موقعیت ناف نیز در آن تغییر می کند.
دلایل آویزان شدن و شلی پوست شکم عبارتند از :

نوسانات وزن
زایمان های متعدد
از دست رفتن خاصیت کشسانی پوست به دلیل افزایش سن

چه افرادی مناسب جراحی زیبایی شکم هستند ؟

به طور کلی ، تمامی افرادی که از شل بودن و افتادگی شکم رنج می برند و علیرغم انجام فعالیت های ورزشی و رعایت اصولی رژیم غذایی موفق به لاغری در این ناحیه نشده اند ؛ کاندید مناسبی برای انجام این جراحی خواهند بود.
لازم به ذکر است که کاندیدای جراحی زیبایی شکم باید حداقل از 6 ماه قبل از انجام جراحی ، وزن خود را ثابت نگاه دارند.
همچنین افرادی که متقاضی انجام عمل جراحی زیبایی شکم هستند ، باید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشند.

جراحی زیبایی شکم
آیا افرادی که قصد بارداری دارند می توانند نسبت به انجام جراحی زیبایی شکم اقدام نمایند ؟

توجه داشته باشید که عضلات عمودی شکم که در جراحی شکم ، سفت شده و قوام یافته اند ؛ در طول بارداری از هم گسسته خواهند شد.

از این رو خانم هایی که در آینده تصمیم به حاملگی و بارداری دارند ، باید انجام این جراحی را تا پایان زمان زایمان خود به تعویق بیاندازند ؛ چرا که حاملگی می تواند تغییرات به وجود آمده در عمل زیبایی شکم را در معرض تغییر قرار دهد.
اقدامات قبل از جراحی شکم

افراد قبل از جراحی زیبایی شکم ، در وهله اول باید نسبت به انتخاب جراح پلاستیک مجرب اقدام کنند ؛ تا به نتایج مطلوبی از این عمل جراحی دست یابند.
افراد پس از انتخاب بهترین جراح پلاستیک ، باید در جلسه مشاوره با ایشان شرکت نموده و خواسته ها و مقاصد خویش از انجام جراحی زیبایی شکم را بازگو نمایند.
از دیگر مواردی که در جلسه مشاوره ، باید از سوی متقاضی جراحی شکم مطرح شود ؛ مطلع ساختن پزشک از حساسیت های دارویی ، سابقه مصرف داروهای خاص و همچنین ابتلا به بیماری های خاص می باشد.
افراد از چند هفته پیش از جراحی شکم ، باید از مصرف الکل و دخانیات پرهیز نمایند ؛ چرا که مصرف این موارد اکسیژن رسانی خون را مختل کرده و می تواند در حین عمل ، جان فرد را به مخاطره بیاندازد.
مصرف داروهای رقیق کننده خون ؛ همانند آسپرین ، ژلوفن ، بروفن و غیره از چند هفته قبل از جراحی زیبایی شکم باید قطع شود.
افراد شب قبل از جراحی شکم ، باید استحمام نمایند زیرا تا چند روز پس از عمل ، امکان حمام نمودن نخواهند داشت.
از 8 الی 12 ساعت قبل از عمل ، خوردن و نوشیدن ممنوع است و افراد باید در روز جراحی ناشتا باشند.

هزینه جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی شکم ، نوعی جراحی پلاستیک زیبایی محسوب می شود ؛ لذا از آن جا که این عمل جراحی در دسته جراحی های درمانی قرار نداشته و صرفا یک جراحی زیبایی است ، تحت پوشش خدمات بیمه نبوده و خود فرد باید تمامی هزینه های آن را تقبل نماید.

لازم به ذکر است احتساب هزینه جراحی زیبایی شکم ، مستلزم ویزیت حضوری و معاینه متقاضی عمل از سوی جراح پلاستیک می باشد و در غیر این صورت ، امکان تعیین و برآورد هزینه این عمل جراحی وجود ندارد.