10 دسامبر 2020
دسامبر 10, 2020

جراحی زیبایی سینه

0 Comment

جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه یکی از محبوب ترین اعمال جراحی سینه در میان بانوان است و زمانی انجام می شود که فرد می خواهد ظاهر فیزیکی خود را تغییر داده و اندامی زیباتر داشته باشد. ( پروتز سینه )

لازم به ذکر است که سینه خانم ها ، به مرور زمان به دلیل افزایش طبیعی سن تغییر می کند و دچار افتادگی ، کاهش یا افزایش سایز می شود.

در چنین مواردی با جراحی زیبایی سینه ، می توان اندازه و شکل سینه ها را تغییر داد.

توجه داشته باشید که بزرگ کردن سینه و برجسته سازی و فرمدهی به آن ، کوچک کردن سینه و لیفت سینه ؛ به وسیله جراحی زیبایی سینه امکان پذیر است.

ناگفته نماند که در هر رده سنی ای می توان مبادرت به انجام جراحی زیبایی سینه نمود ؛ البته به طور کلی توصیه می شود که پس از اتمام سن بلوغ اقدام به انجام این جراحی گردد.

 

بزرگ کردن سینه با پروتز

در راستای بزرگ کردن سینه یا به عبارتی همان برجسته سازی سینه ؛ از ایمپلنت سینه که ظاهری پرتر و سفت تر دارد استفاده می شود.

در میان انواع جراحی زیبایی سینه ، جراحی بزرگ کردن سینه از پرطرفدارترین این اعمال به شمار می رود.

باید توجه داشت که برجسته سازی سینه ، مزایای روانشناختی و فیزیکی ؛ از جمله افزایش اعتماد به نفس و بهبود حالت ظاهری را به دنبال دارد.

قاعدتا اندازه و شکل سینه در بانوان ؛ بعد از زایمان ، شیردهی و کاهش وزن ؛ تغییر می کند و حجم قابل توجهی از بافت چربی سینه از بین رفته و در نتیجه سینه ها دچار شلی و افتادگی می شوند.

جراحی پروتز سینه ، در این موارد می تواند بسیار کمک کننده بوده و حجم از دست رفته سینه ها را باز گرداند.

ضمنا توجه داشته باشید که برخی خانم ها دارای سینه هایی نامتقارن هستند ؛ این دسته از خانم ها نیز می توانند با انجام عمل پروتز سینه ، به سینه هایی با سایز یکسان دست یابند.

بالا کشیدن سینه ها با عمل لیفت سینه

لیفت سینه که ماستوپکسی نیز نامیده می شود ، نوعی  عمل جراحی است که افتادگی سینه ها را مرتفع می کند.

غالبا در پی افزایش سن و جاذبه زمین ، سینه ها دچار افتادگی می شوند.

 

بالاطلبع افتادگی سینه ها به دنبال کاهش وزن ، بارداری و شیردهی تشدید شده و حجم چربی موجود در آن ها تقلیل می یابد ؛ در نتیجه به دنبال این امر ، سینه ها افزون بر افتادگی با شل شدگی نیز مواجه می شوند.

در چنین مواردی با عمل لیفت یا کشیدن سینه ها ، می توان  حجم سینه ها را بازسازی کرده و حالتی خوش فرم تر به آن ها بخشید.

لازم به ذکر است که در برخی موارد ؛ بسته به نظر جراح معالج ، ممکن است جراحی لیفت سینه به طور همزمان با جراحی پروتز سینه انجام گیرد.

کوچک کردن سینه با جراحی ماموپلاستی کاهشی

در جراحی کاهش سایز سینه ، که به ماموپلاستی کاهشی نیز موسوم است ؛ بافت و پوست اضافی سینه ها برداشته شده و سینه هایی کوچک تر و با تناسب بهتر ایجاد می شود.

زنانی که سینه بزرگ دارند ، از مشکلات فیزیکی ؛ مانند درد شانه ، کمر و گردن و مواردی از این قبیل رنج می برند.

همچنین این دسته از بانوان ؛ به دنبال بزرگی سینه ها در انجام فعالیت های ورزشی دچار محدود می شوند.

لازم به ذکر است که جراحی کوچک کردن سینه در مردان ، با بافت سینه خیلی بزرگ نیز انجام می گیرد. این جراحی ژنیکوماستی نامیده می شود.