08 مارس 2021
مارس 8, 2021

جراحی بینی گوشتی

0 Comment

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی : به طور کلی جراحی بینی یا رینوپلاستی از رایج ترین و پرطرفدارترین اعمال زیبایی صورت به شمار می رود که محدودیت جنسی و سنی ندارد. اکثر افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند ، غالبا دچار این ذهنیت هستند که شانس موفقیت عمل بینی گوشتی به مراتب کمتر از جراحی بینی استخوانی است و همچنین نمی توان از جراحی این نوع از بینی ها به نتیجه رضایت بخشی دست یافت. ( جراح بینی اصفهان )

ممکن است شما نیز این جمله را شنیده باشید که جراحي بيني گوشتي نسبت به جراحی بینی استخوانی ، از حساسیت و پیچیدگی بیشتری برخوردار است و امکان دارد نتایج مطلوبی به دنبال نداشته باشد.

در این راستا لازم است بدانید که جراحی بینی های گوشتی در صورتی که به یک جراح توانمند و مجرب واگذار گردد ، قاعدتا به نتایجی قابل قبول خواهد انجامید ؛ اگرچه نباید از جراحی این نوع از بینی ها توقع دستیابی به یک بینی کوچک و ظریف را داشته باشید.

زیرا بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم بوده و نوک پهنی دارند و در مقابل ، از غضروف های ضعیفی برخوردارند ، بالطبع این مسئله سبب می شود پوست ضخیم بینی بر غضروف های ضعیف آن تحمیل شده و در نتیجه نوک بینی حالتی افتاده به خود بگیرد.

از این رو در جراحی بینی های گوشتی ، به جای برداشتن غضروف بینی باید به تقویت آن پرداخت ؛ اما با این وجود ضعف غضروف های بینی مانع کوچک کردن بیش از حد بینی خواهد شد.

 

تکنیک جراحی بينی گوشتی

همانطور که اشاره شد در جراحی بینی های گوشتی ، باید غضروف آسیب پذیر بینی از هر نوع صدمه ای مصون بماند و به تقویت غضروف های بینی پرداخته شود.

لازم به ذکر است در جراحي بيني گوشتي ، زیبایی فرم ظاهری بینی با تقویت پایه نوک بینی تضمین شده و ماحصل جراحی تداوم داشته و فرم بینی به حالت سابق خود باز نخواهد گشت.

توجه داشته باشید که جراح در عمل بینی های گوشتی به منظور تقویت غضروف بینی ؛ می تواند از غضروف سایر نقاط بینی ، غضروف گوش یا دنده بیمار کمک گرفته و با پیوند آن به نوک بینی به اعمال اصلاحات مورد نظر بر روی بینی بپردازد.

از این رو در صورتی که انجام جراحی بینی های گوشتی به یک جراح با تجربه و ماهر محول شود ؛ نه تنها دیگر یک ریسک به حساب نخواهد آمد ، بلکه به نتایج مطلوب و رضایت بخشی نیز خواهد انجامید.

 

آیا نتیجه جراحی بينی های گوشتی برگشت پذیر است ؟

انجام جراحي بيني گوشتي با سوالات متداولی روبرو هست که یکی از این سوالات در خصوص برگشت پذیر بودن یا نبودن بینی گوشتی است.

در خصوص این که این بینی ها بعد از عمل برگشت پذیر هستند یا نه ؟ باید گفت با توجه به این که این مسئله بستگی به تکنیک عمل و مهارت جراح دارد امکان بازگشت بسیار کم می باشد.

جراحان با انجام نازک کردن پوست و نیز استفاده از غضروف جهت تقویت بینی ، از بازگشت پذیر بودن نتیجه آن جلوگیری کرده و همچنین پس از انجام جراحی بینی ، کورتون را تزریق می نمایند تا به این ترتیب از میزان تورم بینی جلوگیری به عمل آورند.

هزینه جراحی بينی گوشتی

جراحی بینی صرف نظر از نوع بینی ، چنانچه به منظور زیبایی بینی صورت پذیرد ؛تحت پوشش بیمه نخواهد بود و فرد جهت احتساب هزینه آن باید به صورت حضورت به مطب جراح مورد نظر خود رجوع نماید.