16 دسامبر 2020
دسامبر 16, 2020

جراحی بینی کج

0 Comment

عمل جراحی بینی کج

جراحی بینی کج اصطلاحی است که پزشکان برای بینی هایی که به انحراف ظاهری دچار هستند به کار می برند. هرگونه کجی، ناراستی و انحراف بینی از خط وسط صورت موجب کج دیده شدن آن خواهد شد. ( جراح بینی زاهدان )

لازم به ذکر است که تنها راه برطرف کردن کجی ظاهری بینی ، راینوپلاستی یا همان جراحی زیبایی بینی می باشد.

تفاوت کجی ظاهر بینی و انحراف بینی
برخی از بیماران به اشتباه گمان می کنند که کجی بینی در ظاهر با انحراف تیغه بینی یکسان است در صورتی که چنین نیست.

سپتوم یا تیغه میانی در بینی هایی که دچار انحراف هستند به سمت راست یا چپ منحرف می باشد که این موجب بروز اختلالات عملکردی بینی همچون مشکلات تنفسی در آن ها می شود در صورتی که کجی ظاهری بینی موجب بروز چنین عارضه هایی در افراد نشده و تنها ظاهر بینی آن ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد، هر چند در اغلب موارد کجی ظاهری و انحراف داخل هر دو با هم وجود دارند.

سپتوپلاستی یک نوع عمل جراحی می باشد که متخصص گوش و حلق و بینی از آن برای برطرف کردن مشکلات موجود در تیغه بینی بهره گرفته و این جراحی هیچ تاثیر و دخالتی بر شکل ظاهری بینی ندارد.

باید بگوییم که در اغلب بینی هایی که کج می باشند مشکل انحراف نیز وجود دارد بنابراین افرادی که علاوه بر اصلاح سپتوم خواستار تغییرات ظاهری بینی و بهبود آن هستند می بایست عمل سپتوپلاستی و رینوپلاستی را به طور همزمان انجام دهند.

نکته قابل توجه این است که بیمه به دلیل درمانی بودن هدف عمل سپتوپلاستی هزینه های آن را تقبل کرده ولی هزینه رینوپلاستی را متقبل نخواهد شد.

توجه داشته باشید که:
با جراحی بینی کج تقارن مطلق صد در صدی در بینی حاصل نشده و این ارتباطی به مهارت جراح بینی ندارد زیرا اصلاح انحراف ها تا حدی امکان پذیر است بنابراین از پزشک خود انتظارات نامعقول نداشته باشید.