08 مارس 2021
مارس 8, 2021

جراحی بینی فانتزی

0 Comment

جراحی بینی فانتزی

افرادی که برای انجام عمل جراحی بینی اقدام می کنند ، گاهی تقاضا دارند تا فرم ظاهری بینی آنها عروسکی بشود و جراحی بینی فانتزی بر روی بینی آنها صورت بگیرد. در صورتی که تصمیم دارید برای انجام جراحی بینی اقدام نمایید و متقاضی جراحی بينی عروسکی یا جراحی بينی فانتزی هستید ، توصیه می کنیم تا در ابتدا با معیار هایی که در جراحی بينی فانتزی باید به آن توجه داشت ، آشنا بشوید. ( جراحی بینی در غرب تهران )

یکی از مهم ترین مسائلی که در جراحی بینی فانتزی مطرح است فرم نوک بینی است.

در صورتی که زاویه بین نوک بینی با لب بالا 90 درجه باشد ، بینی طبیعی است ، اما اگر جراح بينی در حین جراحی با تغییرات که روی بینی ایجاد می کند باعث شود تا این زاویه به 105 درج برسد ، فرم بینی زیبا و فانتزی خواهد شد.

همچنین برخی از افراد نیز تقاضا دارند تا بینی شان خیلی کوچک بشود.

جراح بینی فانتزی

حال این جراح بينی است که به فرد متقاضی خواهد گفت که آیا این میزان کوچک نمودن و سر بالا کردن نوک بینی می تواند منجر به افزایش زیبایی در چهره فرد بشود ؟ چرا که ممکن است این عمل نه تنها منجر به افزایش زیبایی چهره او نشود ، بلکه باعث شود تا میزان زیبایی چهره وی نیز کاهش یابد .

علاوه بر این باید گفت که ممکن است این میزان کوچک نمودن بینی باعث شود تا به عملکرد تنفسی بینی آسیب برسد.

با در نظر داشتن این موضوع که از دلایل شایع مراجعه افراد برای جراحی بينی شکایت از بزرگی بینی و تقاضا برای کوچک کردن اندازه بینی شان است ، توصیه می شود تا این موارد را بر عهده پزشک بگذارید و از او بخواهید تا به شما بگوید که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بينی فانتزی هستید یا خیر ؟

جراحی بینی نیمه فانتزی

هر فردی با توجه به سلیقه و علاقه خود فرم خاصی را برای بينی در نظر دارد و همانطور که گفته شد جراح بينی می تواند به بیمار کمک کند تا بهترین فرم را برای بینی انتخاب کند.

یکی دیگر از مدل های جراحی بينی که امروزه طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده ، فرم بینی نیمه فانتزی است.

برای برخی از متقاضیان طبیعی بودن بینی یا فانتزی بودن بینی مورد پسند نیست و به دنبال فرمی برای بینی هستند که ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی در اصل ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی نیمه فانتزی است.

در جراحی بینی نیمه فانتزی ، قوس کمی روی بینی ایجاد می شود و نوک بینی کمی سربالا است.

آیا فرم بینی فانتزی برای من مناسب است ؟

این یکی از شایع ترین سوالاتی است که افراد هنگام مراجعه به دکتر بهزاد شهرجردی ، جراح بینی تهران از ایشان می پرسند و دچار اضطراب و نگرانی هستند که جراحی بينی فانتزی با چهره آن ها تناسب خواهد داشت یا خیر ؟

در پاسخ باید بگوییم که عوامل زیادی در موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی بينی و میزان رضایت مندی افراد از آن تاثیر گذارند که عباتند از :

سلیقه فرد

فرد باید با خود و جراح بينی اش صادق بوده و بداند که از جراحی بينی چه انتظاراتی دارد و آن ها را با جراح بينی خود مطرح نماید.

افراد باید از خود بپرسند که آیا :
تمایل دارند نتیجه جراحی بینی در صورت شان مشخص باشد یا خیر ؟
دوست دارند ظاهر طبیعی بینی شان حفظ شود یا خیر ؟

در صورتی که بنا به دلایل خود دوست دارید افراد با دیدن شما متوجه انجام جراحی بينی تان شوند یا تمایل دارید چهره تان ظریف و عروسکی شود، جراحی بينی فانتزی برای شما مناسب بوده در غیر این صورت باید از انجام این جراحی بينی خودداری کنید زیرا رضایت شما را به دنبال نخواهد داشت.

نوع بینی

تعیین کننده ترین عامل، نوع بينی است به طوریکه اگر بینی تان گوشتی باشد چاره ای جز جراحی کردن آن به فرم طبیعی ندارید. البته در برخی از موارد می توان این نوع از بينی ها را به فرم نیمه فانتزی جراحی کرد ولی به هیچ عنوان نمی توان آن ها را به فرم فانتزی جراحی کرد.

دلیل عدم امکان جراحی بينی فانتزی بر روی بينی های گوشتی پوست ضخیم و بافت های زیرجلدی هستند که از مشاهده ظریف کاری های ایجاد شده بر روی ساختار بینی جلوگیری می کند، البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که به دلیل ضغیف بودن ساختار بينی های گوشتی نمی توان مانور زیادی در فرم دهی آن ها انجام داد و به اصطلاح این نوع از بينی ها خوش تراش نیستند.

بنابراین اگر بینی گوشتی دارید باید قید فرم فانتزی را بزنید.

تناسب بینی با اجزای صورت

جراحان حاذق و با تجربه در هنگام تعیین فرم بينی توجه ویژه ای به تناسب بین اجزا می نمایند، جراحی بينی فانتزی معمولاً برای افرادی مناسب است که :

صورت های کوچکی دارند.
اجزای صورت آن ها ظریف می باشد.
فاصله بین لب و بينی آن ها کم است.
و غیره

جنسیت

خانم ها به دلیل ظریف بودن چهره شان نسبت به آقایان که صورت های بزرگ و استخوانی دارند ، کاندیداهای مناسب تری برای جراحی بينی فانتزی هستند.

اهمیت مراقبت های بعد از جراحی بینی

همه افراد پس از جراحی بینی ، با تورم و کبودی و گاهاً درد صورت و گلو مواجه می شوند ؛ البته شدت هر یک از این عوارض در همه افراد ، یکسان نیست.

به طور کلی با رعایت یکسری اصول و نکات مراقبتی می توانید این عوارض را به حداقل برسانید و دوران نقاهت کوتاه تر و راحت تری را پس از جراحی بینی تجربه کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

از جمله مراقبت های مهم بعد از جراحی بینی ، صرف نظر از مدل جراحی بینی (طبیعی ، نیمه فانتزی یا فانتزی ) باید به موارد ذیل اشاره نمود.

حداقل به مدت دو تا سه روز بعد از جراحی بینی در نواحی اطراف چشم و بینی خود دچار کبودی و ورم خواهید بود که به منظور کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید.
روزی که از کلینیک مرخص می شوید تنها از مایعات استفاده کنید. ( در صورتی که گلودرد داشتید ، نوشیدن مایعات گرم می تواند در تسکین درد گلو موثر باشد. )
حداقل تا یک هفته پس از جراحی بینی ، از مواد غذایی نرم و میکس شده که نیاز به جویدن ندارند استفاده کنید و از هفته دوم می توانید غذاهای معول را میل نمایید.

حداقل تا یک ماه بعد از عمل بینی ، از انجام کارهایی که موجب افزایش ضربان قلب می شوند نظیر بلند کردن اجسام سنگین ، فعالیت های شدید بدنی و ورزش های پر تحرک خودداری کنید ؛ چرا که این کار ها سبب تشدید تورم و کبودی صورت خواهند شد.
معمولاً جراح بینی به شما توصیه خواهد کرد که تا دو ماه از عینک ( آفتابی و طبی ) استفاده نکنید ؛ البته لازم به ذکر است افرادی که بدون عینک به سختی قادر به دیدن هستند می توانند لنز طبی تهیه کنند.
کلر موجود در آب استخرها برای بینی و بخیه های آن مضر است ؛ بنابراین تا مدتی پس از جراحی بینی از رفتن به استخر ، شنا کردن و شیرجه زدن خودداری نمایید.
تا زمانی که جراح معالج تان توصیه می کند حتما از رفتن به محل های بسیار گرم همچون سونا ، جکوزی ، حمام بخار و همچنین قرارگیری در معرض تابش مستقیم آفتاب پرهیز کنید.
هزینه جراحی بینی فانتزی

هزینه نهایی جراحی بينی پس از بررسی بینی بیمار گفته می شود ولی برخی از جراحان بينی هزینه های حدودی را با توجه به نوع بينی بیمار اعلام می کنند.

بنابراین برای مطلع از شدن از هزینه جراحی بينی به جراح بينی مد نظرتان مراجعه کنید.