08 مارس 2021
مارس 8, 2021

جراحی بینی فانتزی

0 Comment

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : امروزه جراحی بینی ، در زمره پرطرفدارترین و محبوب ترین اعمال جراحی زیبایی در سر تا سر جهان قرار دارد. عمل جراحی بینی در صورتی موفقیت آمیز بوده و به نتایج قابل قبول منتج خواهد شد که در عین حفظ مکانیزم اصلی بینی ( عملکرد تنفسی ) و نیز رفع ایرادات و نقائص ظاهری آن ؛ هارمونی و تناسب بینی با دیگر عناصر صورت را نیز مد نظر قرار دهد.

لازم به ذکر است چنانچه در جراحی بینی ، صرفا به اصلاح عیوب بینی توجه شده و به سایر اجزای چهره و تناسب بینی با آن ها توجهی نشود ؛ قاعدتا نتایج رضایت بخشی حاصل نخواهد شد.

زیرا یک بینی ایده آل و خوش فرم ، به بینی ای اطلاق می شود که ایراد ظاهری نداشته و با دیگر اجزای صورت نیز همانگی و توازن داشته باشد.

به طور کلی مدل های مختلفی برای جراحی بینی وجود دارند که عبارتند از :

جراحی بینی طبیعی
جراحی بینی فانتزی
جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی فانتزی

البته باید متذکر شد که این اصطلاحات در بین عموم ، رواج دارند و در حوزه پزشکی و منابع علمی ، معتبر نبوده و صرفا بیانگر خواسته و سلیقه زیباجویان می باشند.

در مقاله پیش رو بر آنیم تا به شرح توضیحاتی اجمالی پیرامون جراحی بینی فانتزی بپردازیم.
ویژگی های بینی فانتزی

بینی فانتزی که عمدتا متقاضیان آن را خانم ها تشکیل می دهند ، دارای ویژگی های زیر می باشد :

سایز بینی فانتزی ، بسیار کوچک است.
نوک این بینی ها ، سر بالا می باشد.
تیغه بینی های فانتزی ، بسیار نازک است.
قوس زیادی در نمای نیم رخ بینی های فانتزی ، دیده می شود.
در بینی های فانتزی ، سوراخ های بینی خیلی کوچک هستند.

لازمه جراحی بینی فانتزی ، این است که تمامی اجزای صورت متقاضی این مدل از جراحی با ویژگی های بینی فانتزی تناسب داشته و خود بینی نیز از لحاظ استحکام استخوان و غضروف و ضخامت پوست ، شرایط لازم برای جراحی بینی فانتزی را داشته و همچنین سایز بینی نیز محدودیت های آناتومیک نداشته باشد.

در خصوص بینی های فانتزی که در بین عموم مردم به بینی عروسکی نیز مصطلح هستند ؛ باید اشاره داشت که این مدل از بینی ها از منظر زیبایی شناسی ، مورد تایید نیستند و شاهد آن هستیم که در حال حاضر به دنبال افزایش سطح آگاهی مردم از اصول زیبایی شناسی ، اکثر افراد تمایل به جراحی بینی طبیعی دارند و دیگر مانند دهه های گذشته اصراری بر فانتزی کردن بینی نمی کنند.