08 مارس 2021
مارس 8, 2021

جراحی بینی فانتزی

0 Comment

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : جراحی بینی با هدف اطلاح ایرادات بینی و ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت انجام می شود. اما یکی از دغدغه های افراد متقاضی نتیجه عمل است که بینی بعد از جراحی به شکل در می آید؟ ( جراح بینی )

نتایج جراحی بینی به سه صورت می باشد:
جراحی بینی طبیعی
جراحی بینی فانتزی
و جراحی بینی نیمه فانتزی
هر یک از فرم های بالا ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی تفاوت این سه مدل خواهیم پرداخت.

ویژگی های جراحی بینی فانتزی
در این بینی ها قوس زیبایی ایجاد می شود و نوک بینی سر بالا خواهد شد. جراحی بینی فانتزی تنها مناسب افرادیست که دارای بینی استخوانی هستند. از آنجایی که بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند، اصلا مناسب این جراحی نمی باشند و در صورتی که اقدام به این عمل نمایند، تغییرات ملموس و قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد شود.

توجه داشته باشید که انجام جراحی بینی فانتزی پر ریسک است و در صورتی که بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود، علاوه بر بهم ریختن تناسبات صورت ، موجب بروز مشکلات تنفسی نیز خواهد شد. بنابراین برای این عمل انتظار واقع بینانه ای از جراح بینی خود داشته باشید.

مقایسه جراحی بینی فانتزی با جراحی بینی طبیعی و نیمه فانتزی
علاوه بر بینی فانتزی ، در جراحی بینی طبیعی هیچ قوسی ایجاد نخواهد شد و زاویه نوک بینی تا لب حدود ۹۰ تا ۹۵ درجه است. این جراحی برای انواع بینی استخوانی و گوشتی مناسب می باشد.

بینی های نیمه فانتزی هم حالتی بین بینی فانتزی و طبیعی دارند. به این صورت که مانند بینی طبیعی صاف نیست اما قوس آن شدت بینی فانتزی را ندارد.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فانتزی
همانطور که گفته شد این جراحی تنها برای افرادی که از بینی استخوانی برخوردار هستند، مناسب می باشد.

همچنین جراحی بینی فانتزی تنها برای خانم ها مناسب است. چرا که فانتزی شدن بینی مردان، تناسبات صورت آنها را بهم ریخته و موجب کاهش جذابیت صورت مردانه خواهد شد.

لازم به ذکر است برای انجام این جراحی محدودیت سنی وجود ندارد، اما توصیه می شود افراد بعد از سن ۱۸ سالگی که رشد بینی به حداکثر رسیده اقدام به جراحی نمایند.

انتخاب جراح بینی خوب
اولین و مهم ترین اقدام قبل از عمل بینی ، انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه است که در نتیجه نهایی تاثیر مستقیم دارد. مشاهده نمونه کار های جراح می تواند شما را در انتخاب بهترین جراح بینی یاری کند.

برای مشاهده نمونه کار های دکتر علیرضا امامی ، متخصص گوش و حلق و بینی ، به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

هزینه جراحی بینی فانتزی
هزینه این جراحی به دستمزد جراح ، میزان ایرادات بینی و سایر هزینه های جانبی بستگی دارد که بعد از معاینه در اولین جلسه مشاوره مشخص خواهد شد.