08 مارس 2021
مارس 8, 2021

جراحی بینی طبیعی

0 Comment

همه چیز درباره جراحی بینی طبیعی

امروزه جراحی بینی طبیعی نسبت به سایر روش های جراحی بینی طرفداران بسیاری را هم در خانم ها و هم در آقایان به خود اختصاص داده است. افرادی که به دنبال جراحي بينی طبيعي هستند تنها به فکر برطرف کردن و اصلاح ایرادات بینی هستند، این افراد معمولا نمی خواهند به طور کامل مشخص باشد که جراحی بینی انجام داده اند.

مشخصات بینی های طبیعی چیست ؟
نوک بینی های طبیعی ؛ تیز ، سربالا و فرم دار نمی باشد.
هیچ قوسی بر روی بینی های طبیعی ، وجود ندارد.
اندازه بینی های طبیعی ؛ متناسب با سایر اعضا صورت می باشد.

 

تفاوت جراحي بيني طبيعي و فانتزی چیست ؟

تفاوت میان بینی های فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی تنها در فرم ظاهری آن ها می باشد.

بارزترین تفاوت آن ها ؛ میزان فاصله بین نوک بینی و لب بالا می شود ؛ این فاصله در بینی های طبیعی ، بین 90 الی 95 درجه ؛ بینی های نیمه فانتزی ، 95 الی 100 درجه و بینی های فانتزی یا عروسکی ، 100 الی 105 درجه می باشد. ( میزان فاصله بین لب بالا و نوک بینی ، موجب سربالا شدن بینی می شود.  )

از دیگر تفاوت میان بینی ها ؛ باید به قوس پشت بینی ، اندازه بینی و از این قبیل موارد اشاره کنیم.

نحوه جراحی بینی طبیعی

جراحي بیني طبیعي تنها با هدف برطرف کردن ایرادات بینی نظیر قوز و برآمدگی در پل بینی ، رفع افتادگی نوک بینی و اصلاح مشکلات تنفسی بیمار انجام می شود. در این جراحی هیچ قوسی ایجاد نخواهد شد، بنابراین نوک بینی سر بالا نمی شود و فقط تا حدی که افتادگی نوک بینی برطرف شود بالا برده می شود.

زاویه نوک بینی تا لب حدود 95 درجه می باشد.

در صورت نیاز در جراحی طبیعی بینی سایر نواقص بینی ؛ مانند پهن بودن بینی ، انحراف و کجی بینی و غیره نیز اصلاح می شود.

جراحی بینی طبیعی با لیزر

در حال حاضر ، در همه جا صحبت از جراحی بینی با لیزر ، می باشد ؛ در این باره باید ذکر شود ، از نظر علم پزشکی امکان انجام عمل بینی با لیزر ، وجود نداشته و تمامی مطالب موجود در این باره ، تنها جهت جلب توجه بوده و جنبه تبلیغاتی دارند.

معیار های مهم در جراحی بینی طبیعی

جراح بینی ، قبل از جراحی زیبایی بینی در جلسه مشاوره، موراد زیر را مورد بررسی قرار می دهد :

پهنای بینی
قرینگی بینی
پره های بینی
مقدار چرخش بینی
میزان برجستگی بینی

چرا بهتر است جراحی بینی طبیعی انجام دهیم ؟

همانطور که در بالا هم گفته شد ، در جراحي بينی طبيعی تغییرات ایجاد شده بسیار کمتر از سایر روش های راینوپلاستی می باشد و تنها ایرادات بینی بر طرف خواهد شد ؛ از این رو بافت بینی آسیب کمتری می بیند ، بنابراین احتمال بروز اختلالات تنفسی در افراد به حداقل می رسد.

همچنین افرادی که فرم بینی طبیعی دارند ، از شکل ظاهری و چهره ای طبیعی تر برخوردار هستند و اجزای صورت آنها به خوبی با یکدیگر هماهنگ می باشند.

روش جراحی بینی طیبعی

جراحی بینی طبیعی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود. در جراحی بینی باز برش کوچکی در ناحیه بین دو سوراخ بینی انجام می شود و پوست از استخوان بینی جدا خواهد شد، سپس تغییرات اعمال می شود.

در جراحی بینی بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پوست بینی توسط یک دستگاه مخصوص از بینی فاصله می گیرد. البته معمولا این روش به دلیل محدودیت دید جراح ، اولویت دوم جراحان بینی می باشد.

هزینه عمل بینی چقدر است ؟

اطلاع از هزینه عمل بینی طبیعی ، مستلزم مراجعه به پزشک و قرار گیری تحت معاینه می باشد ؛ چرا که در هر فرد با توجه به فاکتورهای متعدد متغیر است ؛ با مراجعه به پزشک ، از هزینه جراحی بینی تان مطلع شوید.

لازم به ذکر است ؛ هزینه عمل بینی طبیعی ، مشمول بیمه نمی شود ؛ چرا که شرکت های بیمه ، تنها هزینه جراحی های درمانی را متقبل می شوند.