09 دسامبر 2020
دسامبر 9, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 Comment

عمل جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی ها را با توجه به ویژگی های ساختاری شان به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می نمایند. چنانچه بینی تان دارای مشخصه های بینی های استخوانی باشد باید بگوییم که خوش بحالتان است زیرا نتیجه عمل بینی استخوانی به مراتب بسیار درخشان تر و رضایت بخش تر از نتیجه عمل بینی گوشتی می باشد. در ادامه مقاله تعدادی از ویژگی های بینی های استخوانی را آورده ایم. ( جراح بینی مشهد )

مشخصات بینی های استخوانی چیست؟

از جمله بارزترین ویژگی های بینی های استخوانی عبارتنداز:

استخوان های مستحکم : غضروف ها و استخوان های تشکیل دهنده ساختمان این نوع بینی ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد. همین امر موجب می شود تا ساختار غضروفی-استخوانی بینی ، تاب و تحمل تغییرات زیادی همچون ایجاد قوس بر روی ناحیه پل را داشته و دست جراح برای فرم دهی بینی بازتر باشد.
پوست نازک : پوستی که بر روی ساختمان بینی قرار گرفته و آن را می پوشاند از ضخامت کمی برخوردار می باشد که این ویژگی مهم ترین ویژگی و مزیت بینی های استخوانی است. زیرا کار جراح بینی با نازک بودن پوست تا حد بسیار زیادی آسان می شود.
البته افراد باید این نکته را در نظر داشته باشند که بیش از حد نازک بودن پوست بینی هم به اندازه ضخیم بودن آن دردسرساز است زیرا نازک بودن پوست موجب می شود تا بی نظمی های استخوانی به وضوح قابل مشاهده باشند.
داشتن قوز : بر روی پل اکثر بینی های استخوانی قوز وجود داشته و منحنی شکل هستند.
کم بودن میزان بافت های چربی : لایه ها و بافت های چربی زیرپوستی از دیگر موارد تشکیل دهنده ساختار بینی هستند که میزان آن ها در بینی های استخوانی برخلاف بینی های گوشتی کم می باشد.
فرم بینی های استخوانی بعد از جراحی زیبایی

بینی های استخوانی را می توان به دو فرم ذیل جراحی کرد:

فرم طبیعی : در این فرم تغییرات افراطی ایجاد نشده و ایرادات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن برطرف می شوند.
فرم فانتزی  : از جمله بارزرترین ویژگی های این فرم از بینی سربالا بودن نوک، کوچک بودن سایز بینی و همچنین وجود قوس بر روی پل بینی می باشد. فرم فانتزی به دلیل ظریف بودن به هیچ عنوان برای آقایان مناسب نیست.

نکته قابل توجه در رابطه با فرم بینی این است که فقط بینی های استخوانی قابل جراحی به فرم فانتزی بوده و بینی های گوشتی را نمی توان به این فرم جراحی کرد.

بهترین عملکرد در تعیین فرم بینی زمانی صورت می گیرد که بیمار تعامل زیادی با پزشک خود داشته، توقعات خود را با ایشان مطرح کرده و در نهایت تصمیم را بر عهده جراح بگذارد.