09 مارس 2021
مارس 9, 2021

جاذبه های چین

0 Comment

جاذبه های چین چه چیزهایی است؟

تور چین سفر به سرزمین هزار رنگ و نقش یکی از کهن ترین و اصیل ترین تاریخ های بشری است. این کشور پهناور که پر جمعیت ترین سرزمین دنیا نیز هست امروزه به یکی از قطب های اقتصادی نیز تبدیل شده است. این اتفاق بعد از اصلاحات سال 1978 افتاد و چین یکی از سریع ترین رشدهای اقتصادی در طول تاریخ خود و دنیا را تجربه کرد. این کشور تحت سلطه حکومتی کمونیستی قرار دارد. جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی بسیاری در سراسر ایالات چین واقع شده اند که بی تردید این کشور را به مقصدی بی بدیل برای گردشگری بدل کرده اند. تنوع اقلیمی این سرزمین از کوه های پر ارتفاع آن در شمال تا سرزمین های کویری و خشک واقع در مرکز، چین را به کشوری بدل می کند که توریست های مختلف با اهداف متفاوت را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.


جاذبه های تاریخی کشور چین
کشور پهناور چین تاریخی درست همانند وسعت خود دارد، شاید بتوان گفت که یکی از بهترین و منحصر بفردترین بناهای تاریخی دنیا را در چین خواهید یافت… این جمله عین واقعیت است و هیچ اغراقی در آن وجود ندارد؛ در ادامه این متن تنها گوشه ای کوچک از این تاریخ بلند بالا را برای شما به تصویر خواهیم کشید.

 

تور چین,تور گردشگری چین,تور مسافرتی چین

دیوار چین
احتمالا همه دنیا می دانند که این بنا مهم ترین و طویل ترین شاهکار معماری دنیا در زمان باستانی است. دیوارچین همچنین یکی از عجایب هفتگانه دنیا است که چشمان هر گردشگری را به ساخت و شکل خود خیره می کند. در گذشته این بنا به عنوان دژی مستحکم برای دفاع از مرزهای چین ساخته شده بود اما امروزه تنها کاربردهای گردشگری دارد و سالیانه میلیون ها توریست را به سوی خود جذب می کند.

شهر ممنوعه
یکی از مهم ترین آثار تاریخی کشور چین که شهرتی جهانی دارد شهر ممنوعه است، کمتر کسی است که این منطقه را نشناسد حتی اگر به چین سفر نکرده باشد. این شهر در قرن پانزدهم ساخته شده و محل زندگی امپراطوران سلسله مینگ و ژینگ است. این شهر سراسر از دیوارهای حفاظت کننده پوشیده شده است و به جرئت می توان گفت که یکی از بزرگ ترین شهرها در دنیا به این سبک و سیاق است.

ارتش سفالی (تراکوتا آرمی)
این ارتش که از سربازان سفالین ساخته شده، یکی از قدیمی ترین یافته های تاریخی باستان شناسان است. این مجموعه یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری چین است و سالیانه توریست های زیادی از آن دیدن می کنند. حدود 8000 سرباز و 30 ارابه سفالی این ارتش باستانی تخیلی را شکل می دهند. رنگ این سفال ها به مرور زمان از بین رفته است و بسیاری از قطعات آن به سرقت رفته است اما همچنان از مهم ترین مکان های جذب توریست به شمار می آید.

غار یونگ جانگ
این مکان که از مهم ترین و باستانی ترین نمونه های پرستشگاه در دنیا است، یکی از غارهای هنری بوداییان نیز به شمار می آید. در این مجموعه 51000 مجسمه وجود دارد که اندازه آن ها از چند سانتی متر تا 100 ها متر است.

صومعه معلق
یکی از مهم ترین و جالب ترین بناهای چین، صومعه معلق است که متشکل از عبادتگاهی در بین کوه و در ارتفاع 75 متر از سطح زمین است. این صومعه از 40 اتاق تشکیل شده که به نظر می آید همانند یک کاردستی به سطح کوه چسبانده شده اند.

جاذبه های طبیعی
چین به دلیل پهناور بودن از اقلیم متنوعی برخوردار است و شمال تا جنوب آن از پوشش گیاهی و طبیعتی زیبا و متنوع برخوردار است. شاید تنها بتوان به گوشه ای از این زیبایی ها در این متن اشاره کرد.
چاپ، تبلیغات و عکاسی,تبلیغات

 

تور چین,تور گردشگری چین,تور مسافرتی چین
لذت خوردن کره خانگی رو از دست ندین
اصلاح فرم استخوان ها

 

باغ ها و کانال های سوژو
این مجموعه با فاصله 40 مایل از شانگهای یکی از شهرهای مهم چین، به یکی از جاذبه های پربازدید کشور چین بدل شده است. شهرت این مجموعه به دلیل کانال های شناوری است که در حرکتند و کل شهر بر روی آن ها بنا شده است. همچنین باغ هایی به سبک چینی با برکه ها و آبزیانی منحصر بفرد در سوژو قرار دارند که تکمیل کننده شگفتی های آن به حساب می آیند.

غار فلوت های شنی
این غار که به موزه هنرهای طبیعی چین نیز معروف است در قسمت جنوبی چین قرار دارد. بر طبق افسانه هایی کهن نام این غار به این دلیل فلوت های شنی گذاشته شده که با نگاه به آن می توان تصویری از دهان هایی که فلوت می زنند را در ذهن تجسم کرد.

جیوژایگو
این ذخیره گاه طبیعی که با نام دره جیوژای در انگلیسی شناخته می شود، یک پارک ملی طبیعی نیز هست. در این پارک مناظری رویایی وجود دارند که بیشتر شبیه به خیالات زیبای کودکانه است. آبشارهای متنوع و گیاهان عجیب به رنگ ها گوناگون، صحنه هایی شگرف را برای پارک جیوژایگو می سازد. این پارک یکی از محدود زیستگاه های پاندای غول پیکر است.