08 مارس 2021
مارس 8, 2021

تزریق چربی

0 Comment

تزریق چربی

تزریق چربی : با افزایش سن ، به تدریج از حجم بافت چربی نواحی مختلف صورت و همچنین بدن ؛ اعم از پشت دست ها ، سینه ها ، باسن و غیره کاسته می شود ، البته کاهش حجم چربی در صورت ؛ بیش از دیگر نواحی بدن ، نمایان و مشهود می باشد. ( تزریق چربی در اهواز )

کاهش میزان تولید پروتئین های پوست ؛ یعنی کلاژن و الاستین ، سبب بروز مشکلات پوستی اعم از کاهش حجم چربی پوست و متعاقبا پیدایش علائم پیری پوست ؛ نظیر چین و چروک می گردد.

روش های متعددی به منظور از بین بردن چین و چروک ها و جبران حجم چربی از دست رفته پوست وجود دارد ، تزریق چربی از جمله موثرترین راه هایی است که به میزان قابل توجهی می تواند این وضعیت را بهبود بخشیده و جوانی از دست رفته پوست را به آن بازگرداند و همچنین با ایجاد برجستگی در نواحی مورد نظر صورت ، می تواند سبب بهبود زیبایی چهره شود.

لازم به ذکر است که در تکنیک تزریق چربی ، مواد مورد استفاده کاملا طبیعی بوده و از بدن خود فرد تهیه می شوند ؛ در این روش جوانسازی ، می توان مقادیر مورد نیاز چربی را از سایر نواحی بدن فرد که دچار تجمع چربی می باشد ، برداشت کرده و به دیگر نقاط بدن ؛ اعم از صورت ، دست ها و حتی نواحی ای از بدن از جمله سینه ها ، باسن و غیره تزریق کرد.

تزریق چربی چیست ؟

چربی ، در حقیقت نوعی فیلر بیولوژیک یا پرکننده پوستی می باشد که با عمل تزریق ؛ وارد لایه ای از پوست شده و به حجیم سازی موضع مورد نظر و جوانسازی آن ناحیه می انجامد.

ناگفته نماند که تزريق چربي ، تنها منتج به حجم دهی و جوانسازی بخش مورد نظر نشده و کاربردهای دیگری ؛ از جمله کاهش چین و چروک ، رفع خطوط خنده ، خط اخم ، خطوط پاکلاغی اطراف چشم و خطوط پیشانی ، رفع نقائص پوستی و کاهش اسکار آکنه و زخم های پوستی را نیز به دنبال دارد.

ضمنا با تزريق چربي می توان عدم تقارن طرفین صورت و حتی عدم تناسب انحنای سینه ها ، عقب رفتگی چانه ، کانتور خط فک و مواردی از این قبیل را نیز مرتفع نمود.
مکانیسم تزریق چربی

در تکنیک تزريق چربي یا لیپوترانسفر ، از چربی بدن خود شخص استفاده می گردد ؛ لذا بدن نسبت به آن واکنش منفی نشان نخواهد داد.

لازم به ذکر است که چربی مورد نیاز جهت تزریق ، از نواحی ای از بدن فرد استخراج می گردد که با مقادیر قابل توجهی از حجم چربی روبروست ؛ نظیر شکم ، پهلوها و ران ها.

چربی های به دست آمده به منظور تلخیص و جداسازی سلول های زنده ، در دستگاه های مخصوصی موسوم به سانتریفیوژ قرار داده شده و پس از آن آماده تزریق می باشند.
مزایای تزریق چربی

تزريق چربي ؛ نوعی روش جوانسازی کم تهاجمی است که در صورت تزریق صحیح و اصولی ، نتایجی طبیعی به دنبال خواهد داشت.

در این روش از جوانسازی پوست ؛ به دلیل بهره وری از چربی های بدن خود فرد ، ریسک بروز حساسیت و واکنش های آلرژیک به حداقل می رسد و می توان از آن به عنوان یک روش ایمن یاد کرد.

اگرچه پس از تزريق چربي ، به تدریج شاهد جذب آن توسط بدن خواهیم بود ؛ اما با این وجود 30 الی 70 درصد از آن در موضع تزریق باقی خواهد ماند و با شارژ مجدد فرآیند تزریق ، می توان بر ماندگاری نتایج آن افزود.

تزریق چربی

تزریق چربی

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستند ؟

به طور کلی افرادی که شرایط ذیل در آن ها صدق می کند ، گزینه مناسبی برای تزريق چربي می باشند :

افرادی که از سلامت عمومی لازم برخوردارند.
اشخاصی که به بیماری ها و اختلالات سیستم گردش خون ، مبتلا نیستند.
افرادی که انتظاراتی معقول و واقع بینانه از تزريق چربي دارند.

آیا چربی تزریق شده در زیر پوست جابجا خواهد شد ؟

خیر ؛ چربی تزریق شده پس از جایگذاری در موضع مورد نظر ، در آن ناحیه بافت سازی نموده و بدین ترتیب با نسج یا بافت پوست پیوند خواهد خورد ؛ به طوری که چنین استنباط می شود که بخشی از بافت پوست است.

لذا می توان اذعان داشت که چربی تزریق شده هرگز در ناحیه تزریق ، دچار جابجایی نخواهد شد.
آیا تزریق چربی به صورت عوارض دارد ؟

برخی افراد بر این باورند که استفاده از این تکنیک ، عوارض داشته و خطراتی به همراه دارد ؛ در پاسخ به این دسته از افراد باید اظهار داشت که تزریق چربی در صورت ، چنانچه توسط پزشک با تحربه و متبحر انجام شود ؛ نه تنها عوارضی به دنبال نخواهد داشت ، بلکه به طور قابل ملاحظه ای بر زیبایی صورت افزوده و بدین ترتیب سبب افزایش اعتماد به نفس نیز خواهد شد.

البته توصیه می شود که برای انجام کلیه تزریقات زیبایی و جوانسازی ، حتما به کلینیک های معتبر و شناخته شده مراجعه فرمایید تا تحت نظر کادر پزشکی مجرب ؛ اقدامات جوانسازی بر روی شما انجام پذیرفته و از بروز هر گونه عارضه جدی ناشی از این تزریقات نیز پیشگیری به عمل آید.

کلینیک زیبایی خانواده از بهترین و برجسته ترین کلینیک های زیبایی اهواز می باشد که با بکارگیری تیم پزشکی متخصص و با تجربه ، کسب بهترین نتایج را برای مراجعین محترم خود فراهم می آورد.

تزریق چربی
اقدامات قبل از تزریق چربی به صورت

در صورتی که تصمیم به تزریق چربی به صورت دارید ؛ توصیه می شود از 5 تا 6 هفته قبل از تزریق نکات ذیل را مد نظر داشته باشید :

بری آبرسانی بهتر به پوست تان ، به میزان فراوان آب بنوشید.

از استعمال سیگار و قلیان خودداری نمایید ؛ این کار به بهبودی سریع کمک کرده و در دستیابی به نتاج مطلوب اثرگذار است.

چنانچه داروی آسپرین و داروهای ضد التهابی مصرف می کنید ، مصرف آن ها را متوقف نمایید ؛ زیرا این داروها سبب افزایش خونرسانی شده و احتمال خونریزی را تشدید می کنند.
هزینه تزریق چربی چقدر است ؟

هزینه تزریق چربی به صورت و سایر نواحی بدن ، به آیتم های مختلفی وابسته است و از آن جا که این پارامترها در هر فردی می تواند متفاوت باشد ؛ هزینه تزریق نیز در هر شخصی متغیر خواهد بود.

از این رو احتساب هزینه دقیق تزریق چربی ، نیازمند معاینه فرد می باشد.