09 دسامبر 2020
دسامبر 9, 2020

بهترین جراح بینی در تهران

0 Comment

بهترین جراح بینی در تهران کیست؟

بهترین جراح بینی در تهران : آقایان و بانوانی که قصد جراحی بینی دارند، باید بدانند که انتخاب بهترین جراح بینی بسیار حائز اهمیت است. این انتخاب در شهرهای کوچک تر ایران راحت تر می باشد، اما در کلان شهرهایی مانند تهران دشوار تر است.

افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند، باید در انتخاب جراح بینی دقت کنند، در صورتی که از عمل بینی قبلی خود رضایت نداشته باشند ، برای انجام جراحی بینی ترمیمی باید تا یک سال صبر کنند.

مهارت جراح بینی و آشنایی با تکنیک های به روز جراحی بینی از مهم ترین مواردی هستند که در انتخاب جراح بینی باید به آن توجه شود.

برخی از افراد برای جراحی بینی وسواس زیادی دارند و نگران فرم بینی بعد از جراحی بینی هستند.

اینگونه افراد به دنبال بهترین جراح بینی در تهران یا در محل زندگی خود می گردند و به خوبی تمام تحقیقات را انجام می دهند و در اکثریت مواقع نیز از نتیجه راینوپلاستی رضایت کامل دارند.

در جراحی بینی یا راینوپلاستی علاوه بر فرم بینی ، حفظ سلامت بیمار نیز مهم است .

اگر بهترین جراح بینی در تهران یا هر شهر دیگری با تکنیک های به روز آشنا باشد به خوبی می داند چگونه باید جراحی بینی را انجام دهد که بیمار دچار عوارض نشود.

جراحی بینی
جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی است که در چند دهه اخیر رونق خوبی یافته و در بین مردن محبوبیت زیادی کسب کرده است .

یکی از مهم ترین مزیت های جراحی بینی تغییرات چهره بیماران است .

به دلیل اینکه بینی در مرکزیت صورت قرار دارد کوچک ترین تغییری در فرم آن زیبایی کل چهره را تغییر می دهند ، همچنین ایجاد زاوایای مناسب در جراحی بینی باعث می شود تا چهره متناسب تر به نظر برسد .

روش های و تکنیک های متفاوتی برای فرم دهی بینی و جراحی کردن بینی وجود دارد به همین دلیل بهتر است بیماران بر روی یک موضوع پافشاری نکنند و اجازه دهند جراح بینی با توجه به مشکل بینی و نوع بینی آن ها بهترین تصمیم را بگیرد تا بینی ، فرم زیبایی داشته باشد .

به دلیل اینکه در جراحی بینی به روش بسته هیچ گونه جای اسکار یا زخمی بر روی پوست بینی مشاهده نمی شود اغلب متقاضیان جراحی بینی خواستار این روش هستند ولی انتخاب روش عمل بینی مناسب به عهده جراح بینی است .

در جراحی بینی بسته ، جراح بینی دید مستقیم به اسکلت بینی ندارد ، به همین دلیل درصد بروز خطا بیشتر است و از این روش برای تغییرات جزئی بینی استفاده می شود .

جراح بینی با توجه به مشکلی که باید برطرف شود بهترین روش و تکنیک را انتخاب می کند بنابراین فقط نیاز است تا توقعات خود از نتیجه جراحی بینی را به جراح بینی بگویید و در زمینه انتخاب تکنیک جراحی بینی به جراح بینی اعتماد کنید.

ویژگی های بهترین جراح بینی
یک جراح بینی خوب باید به علم زیبایی شناختی آشنا باشد.
جراح بینی باید قواعد ریاضی را بداند.
از توانایی زیادی در عمل زیبایی بینی برخوردار باشد.
بتواند بینی را بعد از عمل جراحی بینی تجسم کند.
جراح بینی باید بتواند اعتماد بیمار را جلب کند، چرا که اعتماد به جراح بینی باعث رضایت بیمار از جراحی بینی می شود.
جراح بینی با حوصله و صبر باید تمامی نکات مربوط به جراحی بینی را به بیمار توضیح دهد.
جراح بینی باید به سلامت بیمار اهمیت دهد و آن را اولویت کاری خود قرار دهد.
جراح بینی باید بعد از عمل رینوپلاستی زمان لازم را برای معاینه بینی بیمار بگذارد.
یک جراح بینی خوب سوابق بیماری و مصرف دارویی بیمار را جویا می شود.

نحوه انتخاب جراح بینی خوب
یکی از موثر ترین روش های جستجو درباره جراح بینی خوب و با تجربه، پرس و جو از دوستان و آشنایانی است که قبلا اقدام به جراحی بینی نموده اند. بسیاری از افراد با مشاهده بینی زیبای اطرافیان خود ، به جراح بینی آن ها اعتماد و مراجعه می کنند.

یکی دیگر از روش هایی که به شما برای انتخاب جراح بینی خوب کمک می کند، جستجو در گوگل و سایر موتور های جستجو است.

پس از تهیه لیستی از جراحان بینی ، به سایت هر یک مراجعه کرده و میزان تحصیلات و روزمه کاری آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

توجه داشته باشید اینکه یک جراح از تحصیلات عالی رتبه برخوردار است ، نشانگر این نیست که حتما جراح بینی بسیار خوبی باشد. تجربه داشتن جراح از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار است.

برای سنجیدن میزان مهارت و تجربه جراح باید نمونه کار های ایشان را مشاهده نمایید. به این منظور به سایت ایشان مراجعه کرده و در قسمت گالری تصاویر به مشاهده نمونه کار های پزشک بپرهیزید. همچنین می توانید به اینستاگرام یا آپارات پزشک مراجعه نمایید.

توصیه می شود به صورت حضوری به مطب مراجعه نموده و میزان رضایت افرادی که برای چکاپ یا معاینه پس از جراحی مراجعه کردند را بسنجید.

انتخاب بهترین جراح بینی
توجه داشته باشید که جراحی بینی یک عمل اورژانسی نیست و فرد زمان لازم برای تحقیق و انتخاب بهترین جراح بینی را دارد.
ابتدا یک لیست از جراحان بینی مورد نظر خود که در جراحی بینی مجرب هستند، تهیه کنید.
سپس درباره میزان تحصیلات و تجربه کاریشان تحقیق کنید.
برای مشاوره به آن ها مراجعه کنید و انتظارتان از جراحی بینی را به آن ها بگویید.
هر جراح بینی یک آلبوم از جراحی های خود دارد، تقاضا کنید آن را به شما نشان دهد.
با بیمارانی که در مطب جراح بینی حضور دارند، صحبت کنید و میزان رضایت آن ها از عمل بینی را بسنجید.
جراحی بینی ترمیمی
جراحی ترمیمی یا ثانویه بینی در شرایطی انجام می شود که فرد بنا به دلایل مختلفی از نتیجه جراحی بینی خود راضی نبوده و حتی دچار عوارض جانبی شده است.

مواردی که در جراحی بینی ترمیمی اصلاح خواهد شد عبارتند از:

ایراداتی که بر اثر جراحی بینی اولیه ایجاد شده مانند مشکلات تنفسی
اصلاح ایرادات باقی مانده از جراحی بینی قبلی مانند قوز و برآمدگی
اصلاح بیش از حد کوچک شدن بینی
اصلاح بیش از حد سربالا شدن نوک بینی
اصلاح نا متقارتی سوراخ های بینی
اصلاح کجی یا سایر مشکلات ظاهری بینی
نکته قابل توجه در جراحی بینی ترمیمی ، این است که حداقل باید یک سال از عمل بینی قبلی بگذرد تا تمام ایرادات بینی به طور کامل قابل مشاهده و تشخیص باشد.

البته اگر ایرادات بینی به صورت جزئی باشد، در صورت تایید جراح می توان جراحی را پس از 6 ماه به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی در مطب انجام داد.

با توجه به اینکه جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر از عمل بینی اولیه می باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

جراحی بینی با لیزر
در چند سال اخیر تبلیغات بسیاری در رابطه با جراحی بینی با لیزر به گوش می خورد اما از آنجایی که هنوز لیزر قادر به ایجاد برش در ساختمان بینی نیست ، این تبلیغات کذب بوده و قابل اعتماد نیستند. در واقع لیزر تنها قابلیت از بین بردن جای بخیه ها را دارد.

عوارض جراحی بینی
یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود افراد به دنبال بهترین جراح بینی در تهران یا بهترین جراح بینی در محل زندگی خود باشند ، عدم بروز عوارض است .

عوارض جراحی بینی از مهم ترین دلایل افراد برای سرکوب کردن میل خود به جراحی بینی است.

خونریزی بینی ، بروز مشکلات تنفسی ، نامتقارن بودن بینی ، کج بودن نوک بینی و نپسنیدن فرم بینی از بارزترین عوارض جراحی بینی است.

مهم ترین عامل برای جلوگیری از بروز عوارض ، میزان مهارت جراح بینی است .

البته در هر جراحی امکان بروز عوارض وجود دارد ولی انتخاب یک جراح متخصص باعث می شود تا درصد بروز عوارض به کمترین میزان برسد .

برای جلوگیری از عوارض جراحی بینی نیز مانند دیگر جراحی ها نیاز است تا جراح بینی مهارت بالایی داشته باشد .

بنابراین در انتخاب جراح بینی دقت بالایی داشته باشید و به خوبی تحقیق کنید .

اگر پس از جراحی بینی ، عوارضی جزئی احساس کردید باید خونسردی خود را حفظ کنید و به کمک جراح بینی مشکل را به مرور زمان برطرف کنید .

اقدامات قبل از جراحی بینی
از دو هفته قبل از عمل از سیگار کشیدن و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل خودداری نمایید.
از 8 ساعت پیش از جراحی بینی ، خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد.
قبل از عمل استحمام کنید.
خانم ها بدون آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل در محل جراحی حضور داشته باشند.
مدارک شناسایی و پزشکی را همراه خود بیاورید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی
درست است که انتخاب بهترین جراح بینی در تهران یا هر شهری که در آن سکونت دارید بیشترین تاثیر را در مطلوب بودن نتیجه به دست آمده از جراحی زیبایی بینی دارد اما نباید از نقش بسیار زیاد رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی، در ایجاد تسریع در روند بهبودی، رضایت بخش بودن نتیجه و کاهش احتمال بروز عوارض جدی ناشی از آن غافل شد.

بیماران باید این نکاتی مراقبتی که به تعدادی از مهم ترین آن ها در ذیل اشاره شده است را به دقت رعایت نموده و به هیچ عنوان در انجام آن ها کوتاهی نکنند:

از استراحت کردن به طور مطلق به جز 24 ساعت ابتدایی خودداری نمایید زیرا این کار موجب لخته شدن خون در پاها و همچنین بروز یبوست در شما می شود.
به هیچ عنوان کارهای سخت و پرفشار انجام نداده و سر خود را به سمت پایین خم نکنید؛ گردش خون با پایین انداختن سر، در ناحیه سر و صورت زیاد شده و این امر منجر به تشدید تورم بینی می شود.
طی روزهای ابتدایی که بینی هنوز در موقع جدید خود ثابت نشده است به طور شدید نخندید و همچنین غذاهای سفت و جویدنی نخورید؛ نوک بینی هنگام خنده شدید پایین آمده و لبه های آن به کناره ها مایل می شوند که این امر می تواند موجب باز شدن بخیه ها، تحت تاثیر قرار گرفتن نتیجه و در خوشبینانه ترین حالت منجر به شدت یافتن ورم بینی شود.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی عبارتنداز :
رژیم غذایی خود را با خوردن غذاهای آبکی و نرم همچون سوپ آغاز کرده، به میزان زیاد میوه، ماهی، میگو، سبزیجات و به طور کلی غذاهای پرفیبر میل کنید.
روزانه به میزان زیاد آب بنوشید.
زیر سرتان هنگام خوابیدن و درازکشیدن 2 یا چند بالشت قرار دهید این کار موجب می شود تا بتوانید راحت تر نفس کشیده و ورم بینی تان سریع تر فروکش کند.
دهان خود را هنگام عطسه کردن تا جایی که ممکن است باز کنید تا حداقل فشار ممکن به بینی وارد شود.
توصیه دکتر محمدرضا سماواتی فرد به افراد این است که به مدت 2 ماه از عینک استفاده نکنند این در حالی است که استفاده از لنز طبی بعد از 1 هفته پس از جراحی بینی بلامانع است.
به هیچ عنوان استفاده از چسب بینی که هم بر فرم گیری هر چه بهتر بینی و هم بر کاهش هرچه سریع تر تورم بینی تاثیر دارد را پشت گوش نیاندازید.
به مدت 2 هفته بعد از جراحی زیبایی بینی اقدام به برقراری رابطه جنسی نکنید.
هزینه جراحی زیبایی بینی
جراحی بینی هزینه های متغیری دارد زیرا دستمزدی که هر جراح بینی بابت جراحی زیبایی بینی یا جراحی درمانی بینی می گیرد متفاوت است.

دستمزد جراح بینی بخش عمده ای از هزینه جراحی بینی است و هزینه هایی چون هزینه بیمارستان نیز در تعیین قیمت دخیل هستند.

برخی از جراحان بینی ، هزینه جراحی بینی را بعد از معاینه و با توجه به نوع بینی و مشکلی که باید رفع شود می گویند.

برای تعیین هزینه دقیق جراحی بینی بهتر است نزد جراح بینی مورد نظر مراجعه کنید ، در این صورت علاوه بر تعیین هزینه می توانید مشاوره های لازم را نیز دریافت کنید.