09 مارس 2021
مارس 9, 2021

بلغارستان

0 Comment

بلغارستان نمادی از فرهنگ شگرف و رنگارنگ اروپای شرقی

تور بلغارستان سفر به کشوری قدیمی و کهن است که در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته و بخش مهمی از ناحیه بالکان را به خود اختصاص می دهد. دلیل اهمیت تاریخی ناحیه بالکان در این است که شمال اروپا را که مدرن و صنعتی است به ناحیه مدیترانه که بخش سنتی اروپاست پیوند می دهد. پیش از استقلال بلغارستان و تشکیل حکومت مستقل، این منطقه تحت سلطه رومیان و یونانیان بوده است.

جاذبه های طبیعی بلغارستان کدامند؟
به دلیل موقعیت جغرافیایی بلغارستان و واقع شدن آن در سواحل دریای سیاه و امتداد آن در عرض اروپا، این کشور از تنوع اقلیمی بسیار خوبی برخوردار است و همه ساله هزارن گردشگر از سراسر جهان حتی با خرید تور لحظه آخری بلغارستان به دیدن این کشور زیبا می روند . در ادامه با گوشه ای کوچک از این جاذبه ها آَشنا می شویم که شاید فقط قسمتی ناچیز از طبیعت شگرف بلغارستان را برای شما به تصویر بکشد.

اُرلوو اُکو
این منطقه طبیعی که به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در ارتفاع به چشم عقاب نیز شهرت دارد 1563 متر از سطح دریا فاصله دارد. چشم عقاب در نزدیکی قله سنت ایلیا در کوهستان رودوپ قرار دارد و به روستای یاگودینا و غار مشهور آن مشرف است. دسترسی به این منطقه با خودروی جیپ و یا دوچرخه های کوهستان امکان پذیر است. چشم عقاب منظره های بکر و منحصر بفردی از مناطق اطراف را زیر پاهای بازدیدکنندگان خود قرار می دهد.

گرادیشتیتو
این منطقه یک پارک تاریخی در ناحیه رودوپ است و سالیانه پذیرای گردشگران زیادی از سراسر دنیا است. در این مکان توریست ها می توانند از مناظر فوق العاده و باقی مانده سرپناه های سنگی نهایت لذت را ببرند و سفر به بلغارستان را به خاطره انگیزترین سفر زندگی خود بدل کنند.

سیلیستار
این منطقه یک ناحیه حفاظت شده در ساحل جنوبی دریای سیاه است که بی اغراق یکی از بکرترین و منحصر بفرد ترین اکوسیستم ها در نوع خود را در معرض دید توریست ها قرار می دهد. در منطقه ساحلی، سنگ های جذاب، پوشش های گیاهی یونیک و موجوداتی عجیب وجود دارند که لذت حضور در این منطقه را دوچندان می کنند. به دلیل غنای گیاهی و جانوری این منطقه به مکانی خاص برای گردشگری طبیعت بدل شده است که در هیچ کجای دنیا نمی توان مانند آن را یافت.

کدام بناهای تاریخی بلغارستان توریست های بیشتری به خود جذب می کنند؟
به دلیل قدمت و غنای تمدن بشری در بلغارستان این کشور دارای ساختمان ها، دژ ها و قلعه های تاریخی فراوانی است که ساعتی گشت و گذار در آن ها می تواند برای لحظاتی عبور عمر را برای هر توریست مشتاق تاریخی متوقف کند.

تور بلغارستان,تور گردشگری بلغارستان,تور مسافرتی بلغارستان
چاپ، تبلیغات و عکاسی,تبلیغات

صومعه ریلا
موقعیت مکانی این صومعه و قرار گرفتن آن در دره جنگلی کوهستان ریلا، آن را به مکانی شگفت انگیز برای گردشگری در بلغارستان تبدیل کرده است. ریلا در واقع پربازدید ترین نقطه تاریخی و مذهبی در کشور بلغارستان به شمار می آید. وجود تابلوهای نقاشی زیبا و یونیک و معماری داخلی منحصر بفرد از صومعه ریلا مجموعه ای می سازد که دیدن آن را نباید از دست داد.

بلوگرادچیک
ساخته شده از مجموعه ای از سنگ ها که به شکل ترکیبی در آمیختند این مجموعه را به قلعه ای منحصر بفرد از نظر معماری در اروپای شرقی بدل می کند. بلوگرادچیک نیز یکی از سایت های پربازدید توریستی در بلغارستان است که نمادی از شکوه و زیبایی سنت کهن این کشور به حساب می آید.
سفارش ساعت های مچی هوشمند/ گارانتی یکساله
راه های حمایت کودکان بی سرپرست

کلیسای جامع الکساندر نوسکی صوفیه
این کلیسا در صوفیه پایتخت بلغارستان واقع شده است و سبک معماری آن به معماری روم نیمه مدرن بسیار نزدیک است. الکساندر نوسکی همچنین بزرگ ترین کلیسا و مرکز مذهبی تجمع ارتودکس ها در جهان است که از این جهت اعتباری ویژه به آن بخشیده است؛ همچنین این مکان مذهبی نماد شهر صوفیه است و به یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی در بلغارستان تبدیل شده است. مساحت این مجموعه در حدود 3000 متر مربع است و گنجایش پذیرایی از 1000 نفر به صورت همزمان را در خود دارد.

هم اکنون موزه ای در این کلیسا وجود دارد و الکساندر نوسکی یکی از مراکز تبادل فرهنگی هنری در بلغارستان به شمار می آید.