برای روز پدر این‌ هدیه‌ها را نخرید

کم کم به روز پدر نزدیک میشویم و حتما با خودتان فکر کنید که چه هدیه‌ای میتواند او را خوشحال کند. همیشه برای روز پدر انتخاب هدیه سخت‌تر از روز مادر است و این به دلیل دامنه کمتر انتخاب‌هاست. از جوراب و کیف و ساعت که شاید اولین گزینه‌های انتخاب است، بگذریم بهتر است گزینه‌های نادرست برای خرید روز پدر را بشناسید تا راحت‌تر بتوانید آنچه مناسب پدر است به او هدیه بدهید. پس یادتان باشد این هدیه‌ها را برای روز پدر نخرید.


جوراب نخرید
اولین گزینه برای خرید روز پدر برای خیلی‌ها جوراب است. اما شاید بهتر باشد جوراب جزو گزینه‌های کناری هدیه اصلی روز پدر باشد و نه اصل هدیه. خیلی از پدرها جنس خاصی از جوراب را استفاده می‎‌کنند یا رنگ‎‌هایی که متناسب با کفششان باشد. در مورد خرید جوراب و تنوعی که می‌توانید به خرید آن بدهید جسارت داشته باشید و انواعی را انتخاب کنید که تاکنون نداشته است. مثلا انواعی که نوشته‌ای دارد یا یک عکس نوستالژیک همراه آن است. بیشتر بخوانید: راهنمای خرید جوراب برای روز پدر

جوراب
برای خرید عطر و اودکلن خلاقیت به خرج دهید
یکی از انتخاب‌ها برای خرید هدیه روز پدر بعد از جوراب، عطر و وادوکلن است اما ممکن است در این مورد خرید اشتباهی انجام دهید. همانطور که مادرتان احتمالا از عطرهای نوستالژیک روز مادر به وجد آمده، پدرتان نیز با دیدن عطر «درک» یا «وان من شو» بیشتر از عطر «تام فورد» ذوق زده خواهد شد.
عطر برای روز پدر
جعبه ابزار نخرید
حتما امسال با خودتان فکر کرده‌اید که یک هدیه ویژه برای روز پدر تهیه کنید که آن هم جعبه ابزار است. اما غافل از اینکه پدرتان حتی یک بار هم دست به آچار نشده است و از قضا مادرتان از اینکه برای عوض کردن یک واشر هم باید از شرکتهای دیگر خدمات بگیرد شاکی است. پس یادتان باشد چه هدیه‌ای را برای چه پدری می‎خواهید بخرید!
کیف را سبک سنگین کنید
اگر پدرتان اهل کیف بردن برای سرکار است و سال‌های قبل این هدیه را دریافت نکرده شاید بد نباشد به خرید آن فکر کنید اما حواستان باشد سنگینی کیف ممکن است این هدیه ارزشمند را برای همیشه کنار بگذارد. پس گزینه سبک بودن و خوش دست بودن کیف را حتما هنگام خرید لحاظ کنید.
10 هدیه مناسب برای روز پدر!
سلیقه لباسش را بدانید
اگر قرار است پیراهن، شلوار، پلیور، کت و دیگر لباس‌‎های مورد نیازش را برای روز پدر بخرید، حتما و حتما قبل از آن نگاهی به کمد لباسش بیندازید تا بدانید که مثلا پدرتان همیشه ترجیحش لباس راه راه است تا چهارخانه! به این ترتیب با خرید لباس اشتباهی خودتان و پدرتان را به دردسر نیندازید.
خرید لباس برای پدر
در انتخاب رنگ دقت کنید
شاید با خودتان فکر کنید بهترین رنگ‌هایی که می‌‎توانید برای خرید لباس در نظر بگیرید سرمه‌ای، قهوه‌ای و طوسی است. دست نگهدارید! این رنگ‌ها ممکن است در پدرتان احساس پیری بیش از حد ایجاد کند. اصلا لازم نیست در مقام پدر، این رنگها را به او تحمیل کنید. دنیا پر از رنگ است و بهتر است با رنگ‌های جدید پدرتان را خوشحال کنید!
برای خرید موبایل مشورت کنید
اگر امسال پدرتان نیاز به موبایل جدید دارد و می‌خواهید با خرید آن، خوشحالش کنید. بهتر است مانند بقیه موارد به امکانات سهل الوصول و همچنین راحتی آن هنگام در دست گرفتن و سبکی آن فکر کنید. پدرها از اپلیکیشن‌هایی استفاده می‌کنند که شاید مادرها نکنند. بنابراین بعد از خرید این اپلیکیشن‌ها را هم در گوشی‌اش بریزید تا کارهایش را راحت‌تر انجام دهد.
فندک را بی‌خیال شوید
متاسفانه برخی پدرها سیگاری هستند و هنوز موفق نشده‌اند سیگار را ترک کنند اما این دلیل نمی‌شود که شما برای روز پدر به فکر خرید فندک یا زیرسیگاری یا جا سیگاری چرم و … بیفتید. قرار نیست شما به این عادت بد پدرتان مهر تایید بزنید!
فندک
کلاه و پیژامه گزینه‌های مناسبی نیستند
هنگام خرید برای روز پدر باید دقت کنید چه حسی را به او منتقل می‌کنید، مثلا کلاه ممکن است این حس را در او ایجاد کند که دیگر پیر شده و برای پیشگیری از سرما باید آن را سر کند یا پیژامه ممکن است به او این حس را بدهد که دیگر قرار است در خانه بماند. البته لازم است بدانید که همه اینها در صورتی است که روحیه پدرتان را خوب بشناسید. اگر میدانید که چنین احساساتی در او ایجاد نمی‌شود می‌توانید به خرید این هدیه‌ها برای روز پدر فکر کنید.
برای خرید لوازم ماشین کمی تامل کنید
مانند وقتی که بهتر است برای روز مادر به فکر لوازم خانگی نباشید، در مورد خرید لوازم ماشین مانند روکش صندلی یا بردن ماشین به تعمیرگاه و تعویض روغن و … نیز باید احتیاط کنید. ماشین وسیله‌ای است که همه اعضای خانواده از آن استفاده می‌کنند نه فقط پدرتان. پس فقط در صورتی این کار را انجام دهید که بدانید او عشق ماشین است و با این کارها خوشحال خواهد شد.

روز پدر
هدیه است یا تذکر؟!
گاهی اوقات شما می‌خواهید با خرید یک هدیه به طور غیرمستقیم چیزی را به پدرتان متذکر شوید، این کار را نکنید! قرار نیست معلم پدرتان باشید و اصلا این روش برای پدرتان آن هم در روز پدر شایسته او نیست. پس به فکر هدیه‌های دیگر باشید و این را برای وقت دیگری موکول کنید.
مراقب کرونا باشید
در این شرایط و با توجه به شیوع کرونا مراقب انواع هدایایی که ممکن است پدرتان را به خطر بیندازد باشید. این روزها توصیه می‌شود انواع کیک و شیرینی آماده را نخورید پس هرچقدر هم که پدرتان عاشق فلان نوع شیرینی یا کیک باشد بهتر است آن را به وقتی موکول کنید که این ویروس از کشورمان رفته باشد.