08 مارس 2021
مارس 8, 2021

ابدومینوپلاستی

0 Comment

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم ، یکی از قدرتمند ترین جراحی های تغییر شکل دهنده می باشد که به منظور از بین بردن چربی و پوست های اضافی شکم انجام می شود و فرم ظاهری شکم را به شکمی ایده آل ( صاف و تخت ) تبدیل می کند و تا حد بسیاری بر روی از بین رفتن چین و چروک های شکم تاثیر دارد. ( مراقبت های بعد از ابـدومينوپلاستي )

بروز رخداد های بسیاری هم چون بارداری ، زایمان ، افزایش وزن ، کاهش وزن و غیره سبب چاقی و شل شدگی پوست شکم می شوند و انجام ورزش و رژیم های غذایی لاغری متفاوت تاثیری بر روی رفع چربی و پوست های اضافی آن ندارند ؛ از این رو افراد به دنبال راه های دیگری جهت لاغری شکم خود می گردند ؛ همانطور که گفتیم ابدومينوپلاستي ، یکی از بهترین و ایمن ترین روش ها جهت لاغری شکم می باشد.

 

جراحی ابدومینوپلاستی

در حین جراحی ابدومینوپلاستی ، جراح پلاستیک پس از ایجاد برش های مورد نیاز اقدام به برداشتن چربی و پوست های اضافی شکم می کند لازم به ذکر است جای اسکارهای ناشی از برش های جراحی ابدومينوپلاستي ، در بین چین و چروک های طبیعی شکم پنهان شده و قابل رویت نمی باشند.

جراحی ابدومینوپلاستی ، را با توجه به وسعت جراحی می توان به سه دسته ابدومينوپلاستي گرداگرد ، ابدومينوپلاستي کامل و مینی ابدومینوپلاستی تقسیم کرد ؛ تفاوت این سه روش در ایجاد ناحیه برش می باشد.

برش های مورد نیاز در ابدومينوپلاستي گرداگرد ، در ناحیه زیر شکم تا قسمتی از پشت بدن ایجاد می شوند در صورتی که برای انجام ابدومينوپلاستي کامل ، از سمت راست پهلو تا طرف چپ پهلو برش ایجاد می شود ( جراحی ابدومينوپلاستي کامل ، بر روی بیمارانی انجام می شود که نیاز به ترمیم اساسی در ناحیه شکم خود دارند ).

در جراحی مینی ابدومینوپلاستی ، معمولا یک برش کوچک در زیر شکم بیمار ایجاد می شود.

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

بسیاری از افراد که تصمیم به انجام جراحی ابدومينوپلاستي گرفته اند ، در رابطه با برگشت پذیری شکم خود بعد از ابدومینوپلاستی اظهار نگرانی می کنند در این باره باید ذکر کنیم در صورتی که بیماران بعد از ابدومينوپلاستي سبک زندگی و رژیم غذایی صحیح را رعایت کنند ، شکم آن ها به حالت اولیه خود برنمی گردد.

لازم به ذکر است در صورتی که بانوان بعد از ابدومينوپلاستي ، اقدام به بارداری کنند بعد از زایمان شکم آن ها به حالت اولیه خود باز می گردد ؛ بنابراین ، توصیه می شود در صورتی که بانوان قصد بارداری در آینده را دارند بعد از زایمان اقدام به انجام جراحی ابدومينوپلاستي کنند.

کارهایی که بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید انجام داد ؟
توصیه می شود افرادی که جراحی ابدومينوپلاستي انجام داده اند ، تا مدتی از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به شکم خودداری کنند.
بهتر است بیمارانی که ابدومينوپلاستي انجام داده اند ، تا مدتی به صورت خمیده راه بروند.
بیماران باید پانسمان شکم خود را به طور روزانه تعویض کنند.
مصرف آب کرفس و آب آناناس تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی ابدومينوپلاستي دارد ؛ از این رو توصیه می شود بیماران این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند.
نکات بعد از جراحی ابدومينوپلاستي
بیمارانی که جراحی ابدومينوپلاستي انجام داده اند باید تا مدتی بعد از عمل زیبایی شکم به منظور جلوگیری از بروز نکروز پوست ( سیاه شدن پوست ) از استعمال دخانیات خودداری کنند.
مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بعد از جراحی ابدومينوپلاستي ، احتمال خونریزی را افزایش می دهد ؛ به همین علت به بیماران توصیه می شود تا مدتی بعد از جراحی زیبایی شکم از مصرف الکل خودداری کنند.
فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

در اکثر مواقع افرادی که جراحی ابدومينوپلاستي انجام داده اند ، بعد از گذشت دوره نقاهت ابدومينوپلاستي می توانند به انجام فعالیت های شخصی خود بپردازند اما باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین که سبب وارد شدن فشار به شکم می شود خودداری کنند.

صحبت های دکتر محمدرضا ترحمی درباره جراحی زیبایی شکم

ویس فوق مربوط به صحبت های دکتر محمدرضا ترحمی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در رابطه با ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم ، می باشد.

دکتر محمدرضا ترحمی ، در ویس فوق در رابطه با مواردی که در ذیل به آن ها اشاره شده است ، به طور مفصل توضیح داده اند ، با گوش دادن به این ویس می توانید به پاسخ بسیاری از پرسش های خود در رابطه با جراحی زیبایی شکم یا لیفت شکم دست یابید.

کاندید مناسب جراحی زیبایی شکم
برش های ابدومینوپلاستی
مدت زمان انجام جراحی شکم
دوران نقاهت ابدومینوپلاستی
مراقبت های بعد از ابدومينـوپلاستي
نحوه خوابیدن بعد از جراحی زیبایی شکم
تورم و کبودی ناشی از ابدومینوپلاستی
مشاهده نتایح نهایی چه مدت پس از انجام جراحی زیبایی شکم
برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی
بارداری پس از ابدومینوپلاستی
کاهش وزن و سایز افراد پس از جراحی زیبایی شکم
بهترین سن انجام جراحی زیبایی شکم
آیا امکان انجام همزمان جراحی زیبایی شکم با سایر جراحی های زیبایی بدن وجود دارد ؟
باقی ماندن جای اسکار ناشی از ابدومینوپلاستی
تجمع مایع بعد از عمل ابدومینوپلاستی
آیا عمل جراحی زیبایی شکم دردناک است ؟

جراحی زیبایی شکم ، تحت بیهوشی عمومی انجام شده و بیمار ، در حین آن درد را احساس نخواهند کرد ؛ در صورت احساس درد در دوران نقاهت آن نیز با مصرف مسکن درد ناشی از آن ، کاهش می یابد.

عوارض ابدومینوپلاستی چیست ؟

عمل جراحی زیبایی شکم نیز همانند سایر عمل های زیبایی ، با خطرات و عوارض خاص خود همراه خواهد بود که می توان ، با رعایت دو نکته از بروز بسیاری از آن ها جلوگیری کرد ؛ این دو نکته عبارت اند از :

دقت در انتخاب بهترین جراح پلاستیک
دقت در رعایت نکات و توصیه های ایشان

بنابراین ، به منظور جلوگیری از بروز عوارض ناشی از عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، رعایت موارد فوق را جدی گرفته و به هیچ عنوان ، در این باره سهل انگاری نکنید.

در ذیل ، به برخی از عوارض ناشی از عمل جراحی زیبایی شکم که در صورت عدم رعایت موارد فوق بروز می یابند ، اشاره شده است :

خونریزی شدید
تاخیر در دوران بهبودی
بی حسی
مواجهه با عوارض ناشی از بیهوشی
تغییر رنگ پوست
غیرقرینگی
احساس درد شدید
هماتوم
پارگی بخیه
آمبولی
تورم مداوم
تجمع مایع
آسیب عصبی
باقی ماندن جای اسکار
و از این قبیل موارد

توجه : در صورت تمایل به آگاهی از نکات و دستورالعمل های پزشک در دوران نقاهت جراحی زیبایی شکم ، می توانید به مقالات مراقبت های قبل و بعد از ابدومینوپلاستی ، که در سایت موجود است ؛ مراجعه نمایید.

هزینه عمل جراحی ابدومینوپلاستی چقدر است ؟

بسیاری از کسانی که تصمیم به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی ، گرفته اند ؛ در رابطه با هزینه آن ، سوال دارند ؛ در رابطه با این پرسش ، باید ذکر شود که هزینه عمل ابدومینوپلاستی ، پس از مراجعه به جراح پلاستیک و قرارگیری تحت معاینه ، تعیین می گردد ؛ بنابراین ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره به پزشک ، مراجعه نمایید.